Okładka książki W świecie ADHD. Nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagi u dzieci i dorosłych Edward M. Hallowell, John J. Ratey
Edward M. HallowellJohn J. Ratey Wydawnictwo: Media Rodzina poradniki
poradniki
Driven to distraction. Recognizing and coping with attention deficit disorder from childhood trough adulthood
Media Rodzina
2004-01-01
2004-01-01
Izabela Sowa
ADHD

Okładka książki ADHD 2.0 Edward M. Hallowell, John J. Ratey
ADHD 2.0 Edward M. Hallowell...
Okładka książki O zarządzaniu sobą. 10 Idei HBR. Richard E. Boyatzis, Clayton M. Christensen, Diane L. Coutu, Peter F. Drucker, Stewart D. Friedman, Sumantra Ghoshal, Daniel Goleman, Edward M. Hallowell, Heike Bruch, Robert S. Kaplan, Catherine McCarthy, Annie McKee, William Oncken Jr., Robert E. Quinn, Tony Schwartz, Donald L. Wass
O zarządzaniu ... Richard E. Boyatzis...
Okładka książki Driven to distraction Edward M. Hallowell, John J. Ratey
Driven to dist... Edward M. Hallowell...

Każdy kto choc na moment zetknął się z problemem jaki jest ADHD wie jaki to jest poważny choc czesto bagatelizowane schorzenie.. Historie zawarte w tej książce mogą naprawde dac duże wsparcie i świadomośc, że nie jest się z tym samemu. Swietne rady dla nauczycieli, rodziców a także dla małżonków, można wykorzystac w praktyce.

2089

Świetna pozycja na temat ADHD. Autorzy sami mają ADHD i w prosty, przyjazny oraz wyczerpujący sposób przybliżają to zaburzenie.

W przystępny sposób napisana dla osób zainteresowanych tematem.

W przystępny sposób napisana dla osób zainteresowanych tematem.

Tylko ktoś kto miał do czynienia ze zjawiskiem nadpobudliwości psychoruchowej, mógł zaobserwować zachowanie takiej osoby, wie z jakim spektrum problemów można tu się zmagać.
Ta para autorów napisała jedną z lepszych książek i dla studentów, i dla nauczycieli, jak i samych rodziców, w dość przystępny i rzetelny sposób opisująca wszelkie postacie ADHD. Bo osoby odznaczające się nadpobudliwością i zaburzeniami uwagi niekoniecznie muszą zawsze, jakby się wydawało, wykazywać nieokiełznane zachowanie, a mogą wręcz popadać w przeciwny kierunek, czyli należeć do grupy spokojnych a nawet wycofanych osób nie umiejących po prostu skupić uwagi na zadaniu, żyjących w ciągłym chaosie. Ten nieogarnięty chaos z czasem może przybrać na sile i powodować inne zaburzenia czy popadanie w nałogi, depresje,dysforie.
Pozycja ta zawiera nie tylko charakterystykę zjawiska, również wskazuje jak diagnozować a nawet leczyć chorych. A zastosowanie podanych reguł ma odzwierciedlenie nie tylko u dzieci ale także u dorosłych dotkniętych ADHD, bo nieleczone objawy pozostają i ewoluują, z tego "nie wyrasta się" tak po prostu, a przyjmuje różną skale w dalszym życiu.

Uważam, że książka kompletna i wyczerpująca temat, a do tego jak najbardziej rzetelna. Napisana przez psychiatrów, którzy wstecznie rozpoznali omawiane zaburzenie neurologiczne również u siebie.

Najlepsza książka dotycząca tematyki ADHD na polskim rynku. Sporo o dorosłych ADHD-owcach w przeciwieństwie do rodzimej literatury. Dzięki barwnemu językowi prócz pochłaniania wiedzy czytanie sprawia także sporo przyjemności i idzie nadzwyczaj łatwo. Nawet osobie z ADHD. Dla zainteresowanych tematem pozycja obowiązkowa!

Ta książka jest niczym Biblia dla Chrześcijan.

Ta książka jest niczym Biblia dla Chrześcijan.

• ADHD
  • Psychologia