Everest lidera

Okładka książki Everest lidera Anna Sarnacka-Smith
Okładka książki Everest lidera
Anna Sarnacka-Smith Wydawnictwo: MT Biznes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
MT Biznes
2017-05-11
2017-05-11
psychologia biznesu biznes lider

Książka odwołuje się do własnych doświadczeń i osobistych przelysleń. Dużym plusem dla mnie jest poukładana struktura, wstępem wywiady z liderami a następnie refleksja i próba analizy zachowań a także rekomendacja jak stać się lepzym szefem i pracownikiem. Książka to szczyt jedynie góry lodowej, która stanowi podręcznik bycia dobrym i efektywnym liderem. Nie z wszystkimi stwierdzeniami zgadzam sie osobiście, ale zdecydowanie jest to lektura dającą wstęp do zmiany własnej nauki.

Bardzo interesująca książka. Napisana przystępnym językiem. Literatura obowiązkowa dla każdego szefa, który nie chce być tylko "szefem". Ciekawym dodatkiem są zadania do wykonania dla czytelnika ;)

Książka napisana przyzwoitym językiem, ciekawie skonstruowana, głównie ze względu na rozbicie tematyki na wywiady, porady, ćwiczenia itp.

Co prawda osoby, które zarządzaniem zespołem zajmują się już X lat niekoniecznie mogą się tutaj czegoś nauczyć, ale z całą pewnością mogą sobie odświeżyć kilka istotnych kwestii.

Sam zapewne skorzystam i będę próbował stosować niektóre metody.

Niemniej jednak - książka dobra, warto było przeczytać! :)

Sam zapewne skorzystam i będę próbował stosować niektóre...

Dopóki nie sięgnęłam po ta książkę lidera utożsamiałam z szefem jakiejś firmy, prezesem, kimś kto piastuje w niej wysokie stanowisko. "Everest lidera" uświadomił mi, że liderem może być każdy i nie musi stać na czele zespołu (chodź oczywiście może i są tu rady dla takich osób). Liderem można być jako członek zespołu, pracownik firmy, liderem można być we własnym domu. Anna wyjaśnia jakimi cechami powinien kierować się lider i jak te cechy w sobie odnaleźć i pielęgnować. Świetnym pomysłem były według mnie rozmowy autorki z znanymi jej liderami, które stanowią początek książki.

• Rozwój osobisty
  • Biznes
  • Legimi rozwój
  • Kultura/media/społeczeństwo
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Everest lidera