Cztery noce z księciem

Seria: Romans Historyczny [Amber]
Wydawnictwo: Amber
giovanna

Najlepszy romans historyczny roku Amazonu! Nominacja do nagrody czytelniczek „Romantic Times Book Review” dla najlepszego romansu historycznego roku! Kiedy Mia Carrington miała piętnaście lat, oświadczyła nieznośnemu Evanderowi, przyszłemu księciu Pindar, że wyjdzie za kogokolwiek, byle nie za niego. Choćby był ostatnim mężczyzną na świecie! Ku jej przerażeniu kilka lat później okazuje się,...

Najlepszy romans historyczny roku Amazonu!

Kiedy Mia Carrington miała piętnaście lat, oświadczyła nieznośnemu Evanderowi, przyszłemu księciu Pindar, że wyjdzie za kogokolwiek, byle nie za niego. Choćby był ostatnim mężczyzną na świecie! Ku jej przerażeniu kilka lat później okazuje się, że rzeczywiście pozostał jej tylko on...
Evander ma własne powody, żeby przyjąć desperackie oświadczyny Mii. Stawia jednak warunek: będzie z nią spędzał tylko... cztery noce w roku. I to tylko wtedy, gdy sama będzie go o to błagać. A Mia nie zamierza go błagać o nic!
Czy coś mogłoby złamać tak mocne postanowienia?

Eloisa James osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: poważnego profesora literatury i gwiazdy romansów historycznych. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na Uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara) i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

kaktusowaona71 | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Nie da się ukryć, że jak do tej pory, wszystko co wyszło spod pióra Eloisy James, a trafiło w moje ręce, podoba mi się niezmiernie i niezmiennie :)
Uwielbiam jej nie do końca konwencjonalnie wykreowanych bohaterów. Pełnych niedostatków i różnorakich ułomności.
Jest to nad wyraz odświeżające, wśród morza pięknych niczym sen panien i nieziemsko przystojnych kawalerów, które to, doskonałe w każdym calu postaci, mnie jako fance romansów historycznych, już czasem nosem wychodzą.
Tym razem mamy do czynienia z panną pulchną i obdarzoną dość pokaźnym biustem, co w XVIII wieku, zdecydowanie nie było zgodne z modelem piękna niewiasty.
Do pary dołączono nam księcia o aparycji boksera i człowieka wręcz niebezpiecznego, a do tego z tendencją do zachowań chama i jaskiniowca.
Sami przyznacie, że w romansach historycznych to dość nietypowy zestaw :)
Do tego dodajmy bardzo lekkie i plastyczne pióro.
Trochę dramatu i ogniste głowy występujących tu postaci, oraz oczywiście, bardzo przekonująco...

Angelic | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Romans historyczny - damy dworu, książęta, zdrady, sceny uniesienia. Książki tego typu są zazwyczaj przewidywalne, a obrażone kobiety nie potrafią zrozumieć, że dumny mężczyzna nie jest w stanie z miejsca i otwarcie zadeklarować swojej miłości. Jednak zgodnie brniemy do wspaniałego happy endu.
"Cztery noce z księciem" nie odbiega od konwencji, jest to książka na jedno popołudnie, dla romantyczek jak znalazł. W tego typu powieściach nawet przewidywalność nie przeszkadza, jako że czyta się je lekko i wywołują uśmiech na twarzy co najmniej kilkakrotnie. Polecam :)

emerytka19 | 2017-07-31

Całkiem przyjemna lektura na wakacje. Jedno co mnie drażniło, to ekspresowa akcja, od nienawiści do miłości w zaledwie dwa tygodnie. polecam

Kasiar | 2017-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2017

Bardzo fajny romans historyczny.
Jestem zaskoczona głównym bohaterem. Niby książę, żyjące w dawnych czasach a tak pasuje do nowoczesnego faceta, co w tamtych czasach było niekoniecznie pożądane przez damy.

Świetna lektura.

fati119 | 2017-08-01

Pochlonelam jednym tchem. Zal ze sie tak szybko skonczyla, jednym slowem zostalam "nienasycona". Fajny romantyk z nutka erotyzmu. Polecam

marcysia | 2017-08-23

Całkiem fajnie i zgrabnie napisana książka. Czyta się szybko i przyjemnie o ile potrafimy przymknąć oczy na absurdy i schematy, no ale chyba nikt nie oczekuje o takiej książki głębi. W sam raz na popołudnie.

BeaBooks | 2017-08-30
Na półkach: Przeczytane, Czytadła, 2017

Urokliwa, zabawna i lekka lektura. Nie jest to książka która zostaje w pamięci na długo ale czyta się ją przyjemnie.

olivia | 2017-09-14
Przeczytana: 14 września 2017