Poradnik eksportera

Wydawnictwo: Branta
poradniki

Książka omawia zmiany, które nastąpiły z dniem 1 maja 2004 r. gdy nastąpiło włączenie do jednolitego rynku wewnętrznego UE Polski oraz 9 innych krajów Europy. Obrót towarowy jest obecnie realizowany jako handel wewnątrzunijny, tj. bez barier taryfowych, pozataryfowych i innych, a także bez kontroli granicznej. Książka omawia: deklarację INTRASTAT, zasady przygotowania transakcji handlowych, wyboru rynku, prawidłowego zredagowania klauzul kontraktu, ustalenia form płatności, sposobu transportu i spedycji. Książka została wzbogacona o wzory formularzy i dokumentów, w języku angielskim i niemieckim.Od Wydawcy