Pomóż dziecku z autyzmem. Praktyczny poradnik dla rodziców i pedagogów

Wydawnictwo: KE Liber
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

W niniejszej książce autorki wykorzystują zdobytą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie podczas pracy i obserwacji uczniów cierpiących na autyzm by przedstawić, na jakie wyzwania narażone są takie dzieci oraz ich szkolne otoczenie. A co najważniejsze, skupiają się nie tylko na opisach takich sytuacji, lecz również na praktycznych poradach dotyczących skutecznego zaspokajania potrzeb edukacyjnych uczniów. Omówienie konkretnych przypadków dzieci autystycznych ukazuje codzienne problemy tych młodych ludzi, ich rodziców oraz nauczycieli, przy czym dostarcza różnorakich kontekstów, w których przedstawione zostało należyte postępowanie.

Rena | 2013-07-04

Bardzo dobrze napisana, jak w tytule jest to poradnik do którego można zaglądać w razie potrzeby. Ale znajdują się tu także opisy kilku dzieci autystycznych. Warto ją mieć. Polecam

Nebel | 2016-03-12
Na półkach: Pedagogika, Przeczytane