Polscy eurodeputowani 2004-2009. Uwarunkowania działania i ocena skuteczności

Cykl: Societas (tom 20)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Niniejsza publikacja jest wynikiem projektu badawczego zatytułowanego Aktywność i skuteczność polskich eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim, realizowanego w 2009 r. przez konsorcjum naukowe, które tworzyli następujący partnerzy: Instytut Kościuszki (jako inicjator projektu), Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedra Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Zakład Europeistyki Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Publikacja składa się z trzech części.

W pierwszej zaprezentowane zostały politologiczne analizy uwarunkowań działalności posłów do Parlamentu Europejskiego. Ich autorami są naukowcy - wybitni specjaliści z zakresu polityki europejskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W części drugiej podsumowana została praktyka pracy polskich eurodeputowanych VI kadencji. Analiz dokonali eksperci Instytutu Kościuszki, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Akademii Nauk.

Na część trzecią składają się: szczegółowy opis metodologii oceny jakości działania polskich posłów do Parlamentu Europejskiego oraz najważniejsze fragmenty Rankingu Polskich Eurodeputowanych 2009 Instytutu Kościuszki.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=111693

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=111693