Bogdan Loebl. Słucham głosu serca

Wydawnictwo: Grupa M-D-M
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
blues, poezja, bogdan loebl
dariusz76

Bogdan Loebl - ur. w 1932 w Nowosielicy na Kresach II RP. Jest jednym z ostatnich aktywnych twórczo przedstawicieli pokolenia Bursy, Grochowiaka, Hłaski i Stachury. Wydał kilkanaście tomików wierszy, 2 zbiory opowiadań i 14 powieści, z których pierwsza "Katarakta" (1966), wywołała w środowisku literackim skandal nie mniejszy niż "Kariera Nikodema Dyzmy" w kręgach sanacji. Autor słuchowisk radiowych. Prywatnie czciciel kotów i ironista o kamiennej twarzy Buster Keatona. Twierdzi, że doskonałą formę intelektualną zawdzięcza bateriom słonecznym i wypijanej codziennie szklance denaturatu. Mieszka w Józefowie z czterema kotami, dwoma psami, żoną Anną (tą Anną), synem Radosławem i wnuczką Julią.

źródło opisu: Grupa M-D-M, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

tramwaj | 2017-12-25

świetnie się słucha/czyta opowieści Pana Bogdana Loebla. Autor książki jest osobą kompetentną, zadaje ciekawe pytania, nie przerywa. Polecam nie tylko wielbicielom talentu Loebla, w książce przewija się mnóstwo postaci ze świata kultury i sztuki. Zarówno znanych jak i mniej znanych, bądź nieznanych zupełnie, a interesujących. Jest tez sporo o T. Nalepie i M. Kubasińskiej i rzecz jasna o genezie utworów pisanych dla Bleackout i Breakout. Język Mistrza Loebla, to piękna polszczyzna, ale bywa czasem rubasznie, czasem smutno, często dowcipnie lub ironicznie.

dariusz76 | 2017-05-26
Przeczytana: 23 czerwca 2017