Wilczy Gryz - Fałszywy Wilkołak

Okładka książki Wilczy Gryz - Fałszywy Wilkołak BartekSilver
Okładka książki Wilczy Gryz - Fałszywy Wilkołak
BartekSilver Wydawnictwo: beezar.pl Cykl: Wilczy Gryz (tom 1) fantasy, science fiction
Wilczy Gryz (tom 1)
beezar.pl
2016-09-30
2016-09-30
fantasy wilkołaki słowiańska mitologia LGBT+

Świetna i wciągająca. Po takim zakończeniu na wczoraj potrzebuje drugiej części

Świetna i wciągająca. Po takim zakończeniu na wczoraj potrzebuje drugiej części

"Delektuj się ciszą, która zapada, gdy nie mówisz absurdów" - B. Brzeziński

Ta książka od samego początku była przesycona magią w myśl słowiańskiej mitologii i zarazem humorem. To nie była moja pierwsza książka Tego Autora i powiem Wam, że nie zmieniła ona poziomu i nadal utrzymuje się w ramach lekkiej lektury, którą czyta się z zapałem.

Główny bohater - Krystian jak wyczytałam z książki kocha mitologie słowiańską co powoduje, że zostajemy wciągnięci w ten świat z naprawdę ciekawym przewodnikiem. Szczerze moja wiedza na temat tej mitologii jest bardzo mała, ale dzięki tej książce moja wiedza się rozszerzyła. Co do samej postaci? Uroczy człowieczek jednak z lekkim pazurkiem. Kochałam ten humor, a zarazem lekki sarkazm. Był postacią, która mimo trudności potrafi pomóc innym.

Historia wilka i późniejszych zdarzeń? Na początku coś niedouwierzenia, potem chwila ubawu mimo, że bohaterom nie było do śmiechu podczas okrywania wilczego ogonka - jak przeczytacie zrozumiecie co mam na myśli, ale potem znów kawał dobrego fantasy. Muszę przyznać, że tutaj był fajny pomysł na fabułę wplątując w nią mitologie jak w przypadku Ricka Riordana.

Rzadko czytać coś z fantasy i same fantasy, ale tutaj ciągnęło mnie by przeczytać jeszcze więcej i dowiedzieć się co naprawdę połączy te dwoje osób. Czy tylko na początku przyjaźń bohatera z kumplem brata, zadziwiające zdarzenie, a może coś jeszcze? To naprawdę było fascynujące.

Lekkie fantasy w obyczajówce mogłabym rzecz, jeśli lubisz takie połączenie - skocz po swój egzemplarz! 😃

"Delektuj się ciszą, która zapada, gdy nie mówisz absurdów" - B. Brzeziński

Główny bohater - Krystian jak...

Historia z potencjałem. Uwielbiane przeze mnie motywy słowiańskie wplecione doskonale, szczególnie postaci bogini Dewajtis i półbogów Leluma i Poleluma. Bohaterowie świetnie wykreowani.
Są też wady: przegadanie części powieści i momentami wkradający się chaos.
Z pewnością sięgnę po kolejne tomy, bo dramatyczne zakończenie pozostawiło mnie z niedosytem.

Są też wady: przegadanie części powieści i momentami wkradający się chaos.

Średnia fabuła, bardzo słabo napisane postacie, równie dobrze wszyscy mogliby umrzeć i nie wywołałoby to we mnie żadnych emocji. Największym plusem są te 3-4 ostatnie rozdziały, cała reszta bardzo nijaka. Akcja trwa kilka miesięcy, a relacje pomiędzy postaciami (które znają się od kilku dni/tygodni) wyglądają jakby minęły lata.

Brak mi słów

Brak mi słów

Świetna książka! Chwyciła mnie mocno za serce fabuła i postaciami.

Świetna książka! Chwyciła mnie mocno za serce fabuła i postaciami.

Jest to pierwsza powieść tego Autora, którą czytałam - już rok temu, a ciągle mam świetne wspomnienia i czytam inne jego książki:) Słowiańskość i magia bardzo ciekawie zrobione, ale to, co ujmuje w tej i innych książkach Bartka to kreacją bohaterów i budowanie wątków romantycznych. To jest do zakochania❤️ Mało kto tak trafił mi postaciami, humorem, miejscami romantycznych scen i ogólnie wyczuciem - kibicuje się bohaterom, śmieje się z nimi i... przeżywa się sprawy. Pamiętam, że kiedy przeczytałam to, stwierdziłam , że wreszcie znalazłam ulubionego autora. Aż tak! Bezwzględne 10❤️

Jak wiadomo to pozycja z świata Slavium. Pierwsza z zapowiadanych trzech z serii Wilczy Gryz. Historia, w której główny bohater przypadkowo zostaje wciągnięty w słowiański świat. W tej części poznajemy wilkołaki, półbogów, leśne duszki i wiele innych słowiańskich mitycznych postaci. Akcja toczy się wolniej niż w innych częściach z serii, jednak to nie minus i nie zarzut. Pozwala to Autorowi na spokojne, dokładne i szczegółowe wprowadzanie czytelnika w stworzony świat. Książka porusza aspekty związane z zaufaniem, przyjaźnią, miłością i przywiązaniem. Książka jest momentami, mroczna, przerażająca, wzbudza strach i grozę.

To, że akcja jest spójna, logiczna i ogólnie dobrze się czyta można by pominąć - to jest po prostu standard u tego Autora. Bartosz Brzeziński kolejny raz pokazuje, że potrafi świetnie pisać i trzyma poziom.

Wracając do akcji to budowany powoli świat na końcu książki zostaje częściowo zburzony i zniszczony. Autor serwuje emocjom trzęsienie ziemi po którym ciężko się pozbierać. Czytelnicy muszą zmierzyć się z trudnymi uczuciami i doświadczeniami takimi jak, odrzucenie, samotność czy utrata bliskich osób. Są to tematy, z którymi w realnym świecie musi się zmierzyć każdy z nas.

Podsumowując bardzo bardzo POLECAM, pomimo tego, że książka złamała mi serce i miałem ochotę " zamordować " TEGO co to wszystko wymyślił i przelał na papier...

Cała książka bardzo mi się podobała. Nie jestem tylko zadowolona z końcówki. Chciałabym, żeby w kolejnym tomie śmierć jednego bohatera została jakoś odkręcona.

Książka jak najbardziej zasługuję na najlepsze opinie, przeczytałam ją na jednym wdechu*_*
Zacznę od tego, że okładka to dzieło sztuki, jestem nią tak bardzo zachwycona, że aż nie mogę uwierzyć, że udało mi się kupić książkę razem z przypinką.
Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tej książki jak również Szeptów - polskie realia, mnie nie zachwycają a jeszcze jak mam o tym czytać to już w ogóle, ALE przełamałam się i sięgnęłam po nie, ponieważ miałam styczność z opowiadaniami na blogu właśnie tego autora i nie zawiodłam się, a wręcz jestem zachwycona!!!
Postacie jak i opisy są same w sobie ciekawe. Uczucia nie przychodzą nagle tylko powoli kształtują się w głównych bohaterach co jest ogromnym plusem, bo jednak nie ma takiego typowego "zakochania od pierwszego wejrzenia" i razem z bohaterami możemy przeżywać ich zakochanie. Końcówka złamała mi serce, ryczałam jak bóbr i nadal nie mogę się pozbierać, nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji T.T
Sam pomysł na opowiedzianą historię jest niespotykany, słowiańskie stworzenia przedstawione w polskich realiach to coś nowego :D Z wielką niecierpliwością czekam na kolejne tomy WG jestem ciekawa czym autor jeszcze mnie zaskoczy i czy znów złamie mi serce czy może uda mu się je posklejać:D
Jeśli masz okazję sięgnij po dzieła tego autora a przekonasz się na własnej skórze, że WARTO!

Dodaj cytat z książki Wilczy Gryz - Fałszywy Wilkołak