Wielka księga Basi i Franka

Wydawnictwo: Egmont Polska
Donia

Franek jest mały i nie wszystko umie. Na szczęście ma starszą siostrę Basię. To ona pokazuje mu świat. Poznają zwierzęta, kolory, liczby i pojazdy. Przeżywają złe i dobre humory, przygody z zasypianiem, ubieraniem i jedzeniem. Dobrze jest wspólnie poznawać świat! W "Wielkiej księdze Basi i Franka" znajdują się wszystkie dotychczas wydane opowiastki, a także zupełnie nowe historie oraz strony...

W "Wielkiej księdze Basi i Franka" znajdują się wszystkie dotychczas wydane opowiastki, a także zupełnie nowe historie oraz strony z zadaniami dla dzieci.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/f/wielka+ksi%C4%99ga+basi+i+franka,t/

Drobinka | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Szybko się spodobała, przeglądana, oglądana i analizowana przez latorośl. Niektóre ilustracje nieco niefortunne, ale sumarycznie bardzo dobra książka.

AnnaSikorska | 2017-11-04

W moim domu największym powodzeniem cieszą się książki o zwierzętach, ale jest jeden wyjątek. Z tak samo dużym zainteresowaniem córka lubi opowieści o Basi Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak. Niedługie opowiadania o dziewczynce i jej codzienności, przygodach na miarę przedszkolaka, odkrywaniu świata doskonale wpisuję się w potrzeby mojej córki. W świecie widzianym oczami dziecka: obserwatora dziwnych zachowań dorosłych, czasami zmuszanego do czegoś lub spotykającego się z zakazami, nakazami, ale mającego dzieciństwo pełne niezwykłych przygód, dobrych relacji, dążenia do zrozumienia.
Świat Basi to po prostu świat przedszkolaka, który musi się dostosować do dorosłych, próbuje być indywidualistą i zdobyć wiedzę, posiada koleżanki i kolegów, którzy ulegają stadnym pędom naśladowania mody. Ma też rodzeństwo (młodszego i starszego brata) z którym czasami trudno się dogadać, ale łączy ją z nimi szczególna więź: miłość bratersko siostrzana - która mimo codziennych utarczek,...

Ida | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Basia, jako bohaterka jest nam znana. Jej młodszego brata również pamiętamy z książek o rezolutnej pięciolatce.
Teraz oboje są bohaterami wielkiej księgi przygód. Właściwie, chwilami można odnieść wrażenie, że prym wiedzie właśnie Franek, około dwuletni szkrab. Uczy się, poznaje, psoci i bawi się ze starszą siostrą.
Dwanaście opowiadań, które poprzez swój temat są bliskie każdemu dziecku i rodzicowi, dodatkowo często niosą ważne treści i przekaz, a przy okazji bawią.
Bardzo poręczny i większy, kwadratowy format, solidny papier oraz usztywniona okładka, sprawiają, że dziecko może wertować księgę często i z przyjemnością oglądać duże ilustracje, przypominając sobie przeczytane historie.
Więcej o tej książce na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

nieperfekcyjnie | 2017-02-14
Przeczytana: 05 października 2016

Od dawna jestem ogromną fanką Basi, dlatego bez zastanowienia sięgam po jej historie. Do tej pory nie miałam okazji zapoznania się z pojedynczymi historyjkami o Franku i Basi, dlatego tym bardziej ucieszyłam się, kiedy natknęłam się w bibliotece na cały zbiór opowieści o tym rodzeństwie.

Tym razem "Wielka księga" w dużej mierze należy do Franka - Basia jest jedynie w tle, chociaż, jak to z nią bywa, najczęściej i tak wiedzie prym. Ze względu na to, iż Franek jest jeszcze mały, jego starsza siostra pokazuje mu świat i uczy wielu różnych rzeczy oraz czynności niezbędnych do radzenia sobie w życiu. Takim oto sposobem Basia uczy brata ubierania się, kształtów, liczb oraz kolorów. Ponadto Franek uczy się siusiania na stojąco (i to nie w pieluchę), zasypiania podczas słuchania czytanej książki, jak również rozróżniania poszczególnych pojazdów, zwierząt czy samochodów.

Nie ukrywam, że nieco zawiodła mnie ta...

Anais | 2016-02-28

Małe dziecko może odnaleźć w tych historyjkach siebie. Zapamiętuje łatwo krótkie teksty, które są odpowiednio zilustrowane. Odpowiedni format do trzymania w małych rączkach.Kompendium wiedzy dla maluchów z humorem.