Radość

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Joy
Gąska

Babcia Marysi ostatnio zachowuje się jakoś dziwnie – wygląda to tak, jakby radość uciekła z jej życia. Dlatego Marysia postanawia przyprowadzić uciekinierkę z powrotem! Z zestawem łapacza wyrusza do parku, gdzie znajduje radość w najmniej oczekiwanych miejscach. Ziuuum! Jednak Marysia bardzo szybko orientuje się, że radość nie mieści się ani w torbie, ani w pudełku, ani w puszce… Czy dziewczynce uda się sprowadzić radość do babci?

Wzruszająca, ciepła i podnosząca na duchu opowieść o tym, co jest źródłem prawdziwej radości.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/radosc.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/radosc.html

Gąska | 2019-03-15
Przeczytana: 15 marca 2019

Czym jest radość? Co daje nam uczucie spełnienia? Czy jest to dobra książka, pyszny obiad, wygrana na loterii, czy może jeszcze coś innego? Każdy z nas jest inny i każdego cieszy coś innego, jednak żadne dobra materialne nie zastąpią nam szczęścia, które dostarczyć nam może druga osoba: spotkanie z przyjacielem, uśmiech dziecka, randka z mężem, czy odwiedziny rodziców.

Marysia bardzo kocha swoją babcię, uwielbia jej ciastka, kotka oraz figurki na kominku, ale pewnego dnia jej ukochana babunia stała się smutna i nie uśmiechała się wcale. Dziewczynka postanowiła złapać dla niej trochę radości. Szukała jej na placu zabaw wśród wesołych ludzi, jednak nie udało jej się tego zrobić. Czy Marysi uda się poprawić humor babci?

„Radość” to króciutka historyjka dla dzieci w wieku czterech, pięciu lat. Ma duży format, twardą oprawę oraz piękne ilustracje w wykonaniu Isabelle Follath, są one barwne i pobudzają wyobraźnię. Najpiękniejsze w niej nie jest jednak wykonanie, a przesłanie, które za...