zdrowie, medycyna

Znalezienie przyczyny choroby to zadanie lekarza. Jednak wiedza na temat pytań, jakie może zadać pacjentowi lekarz w celu rozpoznania chorobowego powoduje, że chory będzie spokojniejszy i lepiej zrozumie przedstawiane mu informacje medyczne. Bądź zdrowy i dobrze poinformowany! Objawy chorobowe są niczym drogowe znaki ostrzegawcze. Celem tego przewodnika jest ułatwienie ich zrozumienie, a tym samym przygotowanie pacjenta do wizyty w gabinecie lekarskim. W prosty, zrozumiały sposób wyjaśniono tu, jak opisać występujące objawy i jakie pytania zadać lekarzowi. Wysokiej klasy specjaliści przedstawili ponad 100 najczęstszych objawów chorobowych i problemów zdrowotnych. Książka napisana jest przez doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek. Znajdziesz w niej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, zanim udasz się z wizytą do lekarza. * Informacje o objawach i przyczynach rozmaitych dolegliwości * Porady na temat samodzielnego łagodzenia objawów * Czego należy unikać, a co może pogorszyć Twój obecny stan * Pytania, jakie może zadać Ci lekarz * Alfabetyczny wykaz najczęstszych objawów chorobowych, by można było je łatwo odszukać * Słownik niezbędnych terminów medycznych najczęściej używanych przez lekarzy.

Izabela | 2013-06-19