Gucci. W imię mojego ojca

8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
In the Name of Gucci
Włochy, moda, Gucci
Ag2S

Porywająca opowieść rodzinna włoskich potentatów mody i historia Patricii, której narodziny utrzymywano w tajemnicy. Lata 60. to okres świetności firmy Gucci – ulubionej marki zarówno arystokratów, jak i hollywoodzkich gwiazd – ale i czasy, kiedy w świetle włoskiego prawa posiadanie nieślubnych dzieci było nielegalne. Aldo Gucci nie mógł pozwolić sobie na skandal, ale też nie umiał wyrzec się...

Lata 60. to okres świetności firmy Gucci – ulubionej marki zarówno arystokratów, jak i hollywoodzkich gwiazd – ale i czasy, kiedy w świetle włoskiego prawa posiadanie nieślubnych dzieci było nielegalne. Aldo Gucci nie mógł pozwolić sobie na skandal, ale też nie umiał wyrzec się uczuć, które żywił dla matki Patricii, Bruny, byłej pracownicy jego rzymskiego butiku.

Mój ojciec Gucci opisuje burzliwy związek rodziców Patricii, jej relację z ojcem oraz drogę, którą przeszła, aby z osamotnionej dziewczynki, żyjącej w ukryciu przez dziesięć pierwszych lat życia, przeistoczyć się w rzeczniczkę Gucci i jedną z najbardziej wpływowych osób w firmie.

To opowieść o miłości, zdradzie i lojalności rozgrywająca się we Włoszech, w Anglii i w Ameryce w trakcie najbardziej niespokojnego okresu, kiedy firma Gucci była jeszcze przedsięwzięciem rodzinnym.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133101/moj-ojciec-gucci?idcat=0

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133101/moj-ojciec-gucci?idcat=0

matram | 2017-12-03
Na półkach: Ebooki, Przeczytane

Jest to nie tyle biografia samego Aldo Gucci, lecz także historia rodziny widziana oczami jego nieślubnej córki, narodzonej ze związku z największą, prawdziwą, a może i jedyną miłością jego życia – Bruną Palombo.

Autorka zaczyna swą opowieść od czasów kiedy jej dziadek – boy hotelowy w londyńskim Savoy’u – wpadł na pomysł by produkować luksusowe walizki. Z czasem firma rodzinna rozrastała się, poszerzała swój asortyment i tworzyła nowe oddziały. Przyszedł czas, że najstarszy syn Guccia Gucci – Aldo przejął ster i sprawił ze produkty ‘Made in Italy’ stały się znane na całym świecie, co było jego cichym marzeniem i celem…

Nie chcę zdradzać więcej szczegółów tej interesującej i trzymającej w napięciu opowieści, gdzie wręcz na każdej stronie czuje się typowo włoski, wybuchowy i emocjonalny temperament. Powiem tylko, że naprawdę warto!

Po przeczytaniu książki nie odnoszę wrażenia, by Patricia Gucci jakoś szczególnie wybielała postać swojego ojca. Jej relacja oparta na obserwacji,...

Ula | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Porywająca historia Aldo Gucci opowiedziana przez jego nieślubną córkę Patricię. Od książki nie sposób się oderwać. Bardzo dobrze napisana biografia, ciekawie i z pomysłem. Historia świetności i upadku wielkiego Gucci zapadnie na pewno na długo w mojej pamięci. Polecam i oby więcej takich książek.

Olga | 2017-10-05
Przeczytana: 05 października 2017

Książka ciekawie napisana i wciągająca. Miła lektura na wolne chwile. Z ciekawością dalej zgłębię historię Guccich - zastanawia mnie w jakim stopniu autorka wybiela historię. Jednak niezależnie od tego, szczerze polecam!

Adrian | 2017-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2017