youstyna

W książce w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę opodatkowania nieruchomości. Publikacja w sposób przekrojowy wskazuje na podatkowe skutki nabycia nieruchomości, jej posiadania w ramach działalności gospodarczej i poza nią, prowadzenia procesu deweloperskiego oraz zbycia nieruchomości. Ważne zagadnienia poruszone w publikacji: - opodatkowanie transakcji przeniesienia własności...

Ważne zagadnienia poruszone w publikacji:
- opodatkowanie transakcji przeniesienia własności nieruchomości,
- raporty wnoszone do spółki w postaci nieruchomości,
- koszty uzyskania przychodu w działalności deweloperskiej i budowlanej, m.in. leasing,
- sprzedaż mieszkań,
- przekazanie infrastruktury,
- VAT w branży deweloperskiej i budowlanej, m.in.
- dostawa nieruchomości,
- moment powstania obowiązku podatkowego,
- nowe przepisy w zakresie dokumentacji cen transferowych,
- opodatkowanie posiadania nieruchomości oraz inwestowania w nieruchomości, m.in.
*najem,
*"cienka kapitalizacja",
- problematyka podatku od nieruchomości, m.in.
* stawki,
* zwolnienia.

Książka zawiera bogaty zbiór interpretacji podatkowych oraz orzecznictwa sądów administracyjnych.

Stan prawny publikacji - 1 maja 2016 r.

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Opodatkowanie-nieruchomosci,580223072,p.html

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Opodatkowanie-nieruchomosci,580223072,p.html