Syn zatracenia

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Cykl: Czasy Ostateczne (tom 3)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Nicolae
8371461984
Chrześcijaństwo, Szatan

Czas Apokalipsy zaczyna się z chwilą objęcia przez Antychrysta przewodnictwa ogólnoświatowego rządu. Zyskuje w ten sposób panowanie nad całym globem i w krótkim czasie doprowadza do III wojny światowej. Carpathia bronią nuklearną pacyfikuje zbuntowaną Amerykę Północną i pewien jest już swojej hegemonii nad światem. Jednak mimo wielkiej władzy, jaką skupia w swoim ręku, jego służby specjalne nie są w stanie pochwycić uciekającego z Izraela żydowskiego rabina, który badając wypełnienie proroctw Starego Testamentu, dochodzi do wniosku, że Jezus z Nazaretu jest wyczekiwanym od tysięcy lat Mesjaszem. Rabin przyłącza się do tajnej grupy pod nazwą Opozycja Ucisku, której celem jest głoszenie światu Dobrej nowiny o zbawieniu w Chrystusie. Dzięki szczególnej Bożej opiece realizują oni swoją misją pomimo prześladować ze strony Antychrysta. Na wyniszczoną po wojnie atomowej Ziemię spada kolosalny cios. Zapowiedziane w Apokalipsie św. Jana trzęsienia ziemi ogarniają falą całą planetę. Ginie trzecia część ludzkości. W gruzy wali się również Nowy Babilon - stolica imperium Carpathii. Nicolae, ów syn zatracenia, unika jednak nadciągającego gniewu Bożego.

źródło opisu: http://www.vocatio.com.pl/

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl/

martin | 2010-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2010

Best, jak każda z cyklu.

Marta | 2016-10-30
ChiHeng | 2016-04-20