Ślad życia, ślad śmierci

Seria: Corpus delicti
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
A Skeleton in God's Closet
pheosia

Świetnie napisana powieść o odkryciu archeologicznym mogącym zagrozić kryzysem całej zachodniej cywilizacji. Dr Jonathan Weber, profesor Harvardu i biblista, wyjeżdża do lzraela, gdzie zamierza prowadzić prace wykopaliskowe. Jednak wstrząsające znalezisko, które zdaje się być marzeniem każdego archeologa, staje się koszmarem mogącym zniszczyć chrześcijaństwo... Odkrycie dotyczy bowiem co trzeciego mieszkańca ziemi, których sens życia może być nagle brutalnie podważony.

Każda strona tego wiarygodnego naukowo thrillera, rozwijającego się w niebywałym tempie, zmusza do postawienia pytań, od których, jak od cienia, nie sposób się uwolnić... Czy Jezus naprawdę zmartwychwstał? Jak świat zareagowałby na wieść o tym, że fundament cywilizacji zachodniej legł w gruzach? Jaki jest stosunek nauki do wiary? Czy było to oszustwo stulecia, czy też przerażająca prawda, która mogła rozerwać świat na strzępy...

To ledwie kilka z wielu pytań, które towarzyszą lekturze tej książki - powieści, która nie pozostawi obojętnym żadnego czytelnika niezależnie od przekonań.

źródło opisu: Wydawnictwo Promic, 2012

źródło okładki: www.wydawnictwo.pl

Heisenberg | 2016-04-17

Gdyby nie nieco tendencyjne zakończenie, byłoby 7 gwiazdek... Ale przeczytać warto.

o_mamo_i_corko | 2015-10-02
Przeczytana: 02 października 2015

O religii i polityce ponoć niekulturalnie jest rozmawiać w towarzystwie. Pozwólcie więc, że dzisiaj nie będę patrzyła na zasady dobrego wychowania i w swojej recenzji poruszę temat bardzo drażliwy w dzisiejszych czasach. Temat religii.

Wszyscy słyszeli chyba o bestsellerowej książce Dana Browna „Kod da Vinci”, która poruszyła całym chrześcijaństwem. Autorowi zarzucano heretyzm, próbę podziału kościoła katolickiego i spisek mający na celu ośmieszyć całe chrześcijaństwo. Od tamtej pory autorów, którzy próbują zszokować czytelnika religijnymi spiskami i historiami, wyrosło jak grzybów po deszczu a niektóre ich powieści spokojnie zakrawać mogą na miano fantastyki.

Są jednak takie pozycje, które szokują, ale jednak czyta się je ze smakiem. Mają za zadanie stworzyć pewien absurd wokół tego, w co wierzy ponad dwa miliardy ludzi na świecie, ale robią to w sposób nienachalny. Jedną z takich książek jest „Ślad życia, ślad śmierci” autorstwa Paula L. Maiera.

Jonathan Weber, główny...

Omega30 | 2015-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2015

Wierzysz w Boga? A jak byś postąpił,gdyby któregoś dnia oświadczono że Chrystus był zwykłym człowiekiem?!Historia opowiedziana w tej książce pozwala zadać sobie osobiste pytania w kwestii wiary, ale też mimo wyeksploatowanego już wątku,potrafi zainteresować fabułą i zaciekawić archeologią jaką nauką. Bardzo dobrze się czyta i na pewno sięgnę po drugą część.

agaba | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Trzymająca w napięciu powieść. O wiele lepiej napisana i ciekawsza od "Kodu da Vinci" Browna..
W Rama odnaleziono grób, który początkowo uznano za grób Józefa z Arymatei. Jednak papirus znaleziony przy trumnie ukazuje jeszcze bardziej niesamowitą teorię. Ciało jest ciałem Jezusa z Nazaretu. Ale trzeba przeprowadzić kompleksowe badania na autentyczność odkrycia. Nim jednak to się stało informacja trafia do mediów. Teraz zagrożona jest cała wiara chrześcijańska. Czy jest to największe i najlepsze na świecie fałszerstwo? Czy jednak nie ma zmartwychwstania ciał a więc 1/3 ludzkości żyje w błędzie? Profesor Jonathan Weber, który dokonał tego niezwykłego odkrycia musi zmierzyć się z wieloma "za' i "przeciw" bo od weryfikacji bądź falsyfikacji tego odkrycia zależy wiara, a czasem nawet życie, wielu ludzi.

Powieść czyta się bardzo dobrze a akcja ogromnie wciąga. Książka daje też dużo do myślenia i nie można pozostać obojętnym w stosunku do zagadnień w niej zawartych. Urzekła mnie...

maggie | 2014-06-26
Przeczytana: 12 czerwca 2014

"Corpus delicti" - seria powieści sensacyjnych, thrillerów wydawanych przez Wydawnictwo PROMIC zainteresowała mnie jak tylko przeglądałam po raz pierwszy stronę Wydawnictwa. Bardzo lubię ten gatunek literacki – oczywiście pod jednym warunkiem – książka musi wbijać w fotel. A jak jest w przypadku thrillera naukowego Paula L. Maiera "Ślad życia, ślad śmierci" ? Czy spełnił moje oczekiwania? Odpowiem od razu – w 100% tak. A teraz postaram się przekonać Was do przeżycia przygody z tą niesamowitą powieścią.
Jonathan Weber, profesor studiów bliskowschodnich na Uniwersytecie Harvarda, wg czasopisma Time „Najpracowitsze pióro na Wschodnim Wybrzeżu”, autor "Jezusa z Nazaretu" – bestsellera na rynku wydawniczym, nie tylko naukowym, otrzymał roczny urlop naukowy na rodzimej uczelni i postanowił wykorzystać go towarzysząc swojemu mentorowi - światowej sławy archeologowi z Brytyjskiej Szkoły w Jerozolimie profesorowi Austinowi Jenningsowi w wykopaliskach w Rama. Jennings już od jakiegoś czasu...

czytamcałyczas | 2014-06-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jezus Zbawiciel symbol wiary dla ponad miliarda chrześcijan.Umarł i zmartwychwstał,ale czy na pewno ? A jak nie ? a jak całe te Zmartwychwstanie to tylko legenda.
Co zrobią wierzący chrześcijanie,jeżeli okaże się że w jednej z jaskini w Izraelu znajduję się szkielet Chrystusa ?
Oto książka, o której się nie zapomina.
Mocna i wyrazista.Napisana z dbałością o każdy szczegół.
Bohaterowie książki są rozdarci między wiarę a odkrycie naukowe.
Osobiście bardzo lubię takie książki,uważam że pan Maier jest lepszym pisarzem niż pan Brown.Z całym szacunkiem do pana Browna.
Tu dostałem,to czego się spodziewałem.
Jednak wiele wstawek typowych dla romantycznych książek bym usunął.

Joanna1969 | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Bardzo ciekawa tematyka,dobrze się czyta, po prostu rewelacyjna.

Kubalinho | 2014-01-13

Interesująca wizja świata odartego z cudu zmartwychwstania. Połączenie 'Ojca Eliasza' z danbrownowskim 'Kodem' z wątkiem miłosnym w tle. Miłość wygrała, ale co z chrześcijaństwem?

Anna-mojeksiążki | 2014-01-02
Przeczytana: styczeń 2014

Po raz kolejny, sięgnęłam po powieść Paula L. Maiera opowiadającą o przygodach niezwykłego archeologa i biblisty, doktora Jonatana Webera. Tym razem czeka go nie lada wyzwanie i zadanie. Czy obalić całą historię Kościoła i zniweczyć wiarę chcrześcijańską? Czy Chrystus zmartywychwastał, czy został pochowany? Czyje szczątki odkrył Weber?
Szokujące pytania, ale i szokujące odpowiedzi. Sami przeczytajcie jak zachowa się Jon!

Jonathan Weber wyrusza na pierwszy od długiego czasu urlop .... naukowy :) Doktor nie umie żyć bez pracy, więc w ramach odpoczynku rusza na wykopaliska do Izraela. Po drodze odwiedza w Watykanie swego przyjaciela Kevina i Papieża, tam też spotyka pierwszą zagadkę, którą ma do rozwiazania.
Jednak to, co odkryje na wykopaliskach, nie może równać się z niczym innym. W grocie odnajdują sarkofag, a w nim szczątki mężczyzny i tablicę. Obok grobu odnajdują amforę, a w niej zwój papirusa. Jego zawartość sprawia, że nagle zdaje się runąć cała historia Kościoła i jego...

kuzynka | 2013-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2013

Bardzo dobra powieść, pozwalająca zagłębić się w świat archeologicznych zagadek, jak i zastanowić nad własną wiarą - nad tym, w co tak naprawdę wierzymy i co by się stało, gdyby ktoś nam fundament tej naszej wiary nagle zabrał... Gorąco polecam i z przyjemnością sięgnę po kolejne pozycje tego autora! :)