36 dowodów na istnienie diabła

Wydawnictwo: W drodze
religia

36 dowodów to ujęte w formę listów diabła do dziennikarza rozważania, dotyczące największych zagrożeń współczesności. Narrator diabeł wtajemnicza w swe sekrety dziennikarza, demaskuje wiele współczesnych zdobyczy, które pod pozorami dobra kryją w sobie groźbę degradacji wartości, upadku człowieka i tryumfu zła. Książka ta, pod wieloma względami, przypomina Listy starego diabła do młodego C. S. Lewisa.

Garona | 2017-03-20
Na półkach: Religia, Przeczytane

Sprytnie ujęty temat o inteligentnym bycie jakim jest szatan i jego drwinie z człowieków - korony stworzenia.
Hmm....taaa...szatan... nikt go nigdy nie widział...
Ale czy fakt, że nigdy nie widzieliśmy swojego mózgu to dowód, że go nie ma? : )

Polecam!

godmyt | 2012-02-21

Diabelnie dobra książka napisana w formie 36 listów, w którym każdy list zdradza jakby jeden "tytułowy dowód na istnienie diabła"! Argumenty zawarte w książce są niezaprzeczalne! Polecam gorąco wszystkim! Czytałam ją jakiś czas temu i muszę przyznać, że długo jej szukałam, by do niej wrócić i odświeżyć sobie; polecałam znajomym, bo jest tego warta. Na długo pozostaje w pamięci!

Ewelina Kwaśniewska | 2010-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione!, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Oboma rękami jestem na tak! W pierwszym rzucie przeczytałam ją jeszcze w wersji ocenzurowanej, jak dobrze pamiętam z '87 roku (mogę się mylić) a niedawno już wzbogaciłam swoją półkę i głowę o nowe wydanie. Niesamowite jest to, jak diabeł zwraca się do dziennikarza, jak z nim pogrywa i ile rzeczy uwidacznia.

Gosia | 2016-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 27 marca 2016

Niezła, naprawdę niezła...
W bardzo ciekawy sposób przedstawiony został Diabeł. Jako narrator listów do jednego dziennikarza odkrywa przed nim swoje pokręctwo, swoją przebiegłość i niegodziwość. Analizuje swoje dokonania, które często były tylko lekkim bodźcem do zła, a jak sie okazuje natura ludzka bardzo szybko potrafi zaabsorbować taki pierwiastek. Niejednokrotnie na ziemi postawił swój znak, sprytnie ukryty pod nazwą katastrof lub innych wytłumaczeń. A im bliżej naszych czasów tym straszniejsze staje się zobojętnienie ludzi... zgodnie z oczekiwaniami Upadłego.
Jedno jest pewne, ta książka daje do myślenia.

Mei | 2012-10-16

Polecam miłośnikom "Listów Starego diabła do młodego" Lewisa, książka w podobnej konwencji, ale z nieco większą dozą humoru i nieco bardziej skupiona na ogólnych problemach społeczeństwa, a nie na jednym konkretnym przypadku. Na dodatek jest krótka i na temat, czyta się naprawdę przyjemnie.

tumor | 2015-12-02

Sto stron propagandy.

Frossard włącza się w bogaty nurt piśmiennictwa religijnego (i teoriospiskowego) polegający na włożeniu własnych opinii w usta rzekomo istniejących bytów wyższych, jakoby wiedzących co najmniej bardzo dużo, mających rację tak po prostu.

Książkę by można znieść, gdyby była przynajmniej literacko ciekawa, ale nie ma w niej nic poza nielicznymi grami słownymi, nieaktualnymi aluzjami politycznymi i kulturalnymi. Jest propaganda.

Autor propaguje do bólu tradycyjną wizję świata, w obszar działalności diabła spychając rozum, rozwody i nowoczesną muzykę, nie powołując się oczywiście na żadną rozumową argumentację - bo rozum skreśla. Argumentem za słusznością poglądów chrześcijańskich jest to, że diabeł lubi te niechrześcijańskie. Znakomite błędne koło. Należy lubić to co autor, tak samo interpretować przemiany społeczne, idee polityczne, nowości kulturalne - inaczej jest się we władzy diabła. No bójcie się.

Książka zapewne spodoba się osobom, które chcą swoją...

Olaf | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Trochę nie zgadzam się na wizję Szatana w wydaniu pop. Ale może komuś to da więcej do myślenie. Rzecz jasna by nie słuchał bafometa i udawał kustosza lokalnego cmentarza, ale by zrozumiał jaki to bies może warczeć gdzieś koło ucha. Moment, w którym przypomniał autor motyw, że po wyczynach hitlerowców to ludowe diabełki mogły by warsztat podszkolić podoba mi się wymownie.

TrustNo1 | 2016-04-11

Doskonały język i forma. Książka króciutka, ale bardzo treściwa. Niezwykle trafne spostrzeżenia ujęte w inteligentny sposób. Lektura warta polecenia.

Bożena | 2016-11-25

już sama okładka pokazuje przebiegłość szatana

Grzegorz | 2011-08-22
Na półkach: Przeczytane, Religijna
Przeczytana: 1989 rok

Utrzymane w stylu C.S. Lewisa - "Listy Starego Diabła do Młodego". Nie forma - treść. Osobiście - podobało mi się, chociaż dawno czytane.