Boskie Oblicze. Całun z Manoppello.

Tłumaczenie: Artur Kuć
Wydawnictwo: POLWEN
Das Muschelseidentuch. Auf der Suche nach dem wahren Antlitz Jesu
83-89862-69-7
chusta Weroniki, ikona
religia
Natalia

W ustronnym zakątku Abruzji, w małym kościółku nad urwistym wąwozem, przechowywany jest delikatny jak pajęczyna Całun, na którym utrwalone zostało oblicze Chrystusa. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka powiadają, że pięćset lat temu anioł przyniósł ten obraz wprost z Nieba. Jednak prawda jest o wiele bardziej zdumiewająca. W swej pasjonującej książce Paul Badde prowadzi nas do Rzymu i Jerozolimy, do tajnych skarbców Watykanu i niezwykłego odkrycia zapomnianej relikwii.

BIETKA | 2012-04-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Paule Badde jest dziennikarzem rzymskim, korespondentem dziennika " Die Welt". W swojej książce, spisał historię odkrycia Świętego Całunu, który odnalazł w Abruzji, na wybrzeżu Adriatyku.

Autor z pasją, dużą starannością, zaangażowaniem godnym prawdziwego chrześcijanina i wnikliwego detektywa, prowadzi dochodzenie w sprawie autentyzmu Autoportretu Jezusa Chrystusa na odnalezionym płótnie.

W sakralnym śledztwie, Badde dociera do wielu historycznych miejsc, poznaje kilka wybitnych osobistości, między innym niemiecką mniszkę, trapistkę, Blandinę, ojca Pfeiffera, Chiarę Vigo z rodu znającego tajemnicę wytwarzania bisioru. To ona rozpoznaje morski jedwab, ukryty za Świętym Obliczem.

Książka zawiera kilka nadzwyczajnych wątków: legendę Całunu z Edessy, bilokacyjną obecność o.Pio przed Całunem z Manoppello, książeczkę pt." Bóg ukrył swoje Oblicze". Ten ostatni( wątek), mówi o literackim zapisie modlitwy litewskiego Żyda, Zviego Kolitza. Przejmujące przesłanie o bohaterskiej...

szudoku | 2014-09-12
Przeczytana: 11 września 2014

Treści zawartych w książce nie sposób ocenić, bo to należy do osobistej oceny każdego z nas. Jak mamy stwierdzić, czy to wszystko jest prawdą? Czy Bóg rzeczywiście dał nam oblicze Jezusa na kawałku bisioru? Czy to jeden z mitów?

Ja nie wiem co o tym myśleć... Książka jest z pewnością godna polecenia. Ukazuje nam niesamowicie wiele faktów, ale i przypuszczeń, które budzą wiele kontrowersji. Kilka razy miałam gęsią skórkę.

Minusem jest dla mnie styl dziennikarza. Jakoś nie przypadł mi do gustu. Coś, jakby silił się na skrzyżowanie kazania z powieścią o miłości na tle Włoskiej sielanki.

Konwalia | 2015-10-29
Przeczytana: 28 października 2015

Po przeczytaniu tej książki marzę o wyprawie do Manopello !!!

kinia84p | 2013-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Bardzo gorąco polecam tą wciagającą książkę.

Natalia | 2010-08-25

Niesamowita opowieść o tym co możemy zobaczyć na własne oczy ( w miarę szczęścia i wycieczki do Abruzji).
Nie przepadam za książkami o tematyce chrześcijańskiej, jednakże ta przykuła moją uwagę i okazała się interesującą lekturą.

tazi | 2013-07-15
Przeczytana: 2006 rok

Wciągające, pasjonujące dziennikarskie śledztwo, stawiające niewygodne pytania odnośnie czczonej w Watykanie i Manoppello relikwii. Książkę warto przeczytać bez względu na fakt osobistej wiary.

Paula | 2011-07-03
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 02 lipca 2011

Wspaniała ksiązka.To cale sudium, ale czyta się jak niemal kryminal . To podróz w czasie i przestrzenia a niajpiekniejsze jest to, że odnajduje sie w niej prawdziwe Boskie Oblicze!

Molksiążkowy | 2011-02-03
Przeczytana: październik 2007

Niezwykła historia niezwykłego całunu na którym widnieje niezwykłe oblicze. Niezwykłość polega na tym, że na tego rodzaju materiale z jakiego składa się to cienkie płótno w żaden sposób nie da się malować ani wykonywać innych technik nanoszenia obrazów. Cud czy może brak odpowiedniej teorii wyjaśniającej jak powstało oblicze? Zdania są podzielone, jedni uważają, że to właśnie Boskie oblicze Jezusa Chrystusa, inni sądzą, że to dzieło ludzkie utworzone nieznaną metodą - zaskakujący jest jednak fakt że oblicze znajdujące się na całunie z Manoppello pasuje niczym część układanki do innego bardzo ważnego detalu...

Kyba | 2012-11-05
Przeczytana: październik 2012

zdecydowanie trzeba dojrzeć do tej treści

Librarian | 2017-03-06
Przeczytana: 2015 rok