Boskie Oblicze. Całun z Manoppello

2006-01-01
2006-01-01
Artur Kuć
chusta Weroniki ikona

Treści zawartych w książce nie sposób ocenić, bo to należy do osobistej oceny każdego z nas. Jak mamy stwierdzić, czy to wszystko jest prawdą? Czy Bóg rzeczywiście dał nam oblicze Jezusa na kawałku bisioru? Czy to jeden z mitów?

Ja nie wiem co o tym myśleć... Książka jest z pewnością godna polecenia. Ukazuje nam niesamowicie wiele faktów, ale i przypuszczeń, które budzą wiele kontrowersji. Kilka razy miałam gęsią skórkę.

Minusem jest dla mnie styl dziennikarza. Jakoś nie przypadł mi do gustu. Coś, jakby silił się na skrzyżowanie kazania z powieścią o miłości na tle Włoskiej sielanki.

Bardzo gorąco polecam tą wciagającą książkę.

Bardzo gorąco polecam tą wciagającą książkę.

zdecydowanie trzeba dojrzeć do tej treści

zdecydowanie trzeba dojrzeć do tej treści

Paule Badde jest dziennikarzem rzymskim, korespondentem dziennika " Die Welt". W swojej książce, spisał historię odkrycia Świętego Całunu, który odnalazł w Abruzji, na wybrzeżu Adriatyku.

Autor z pasją, dużą starannością, zaangażowaniem godnym prawdziwego chrześcijanina i wnikliwego detektywa, prowadzi dochodzenie w sprawie autentyzmu Autoportretu Jezusa Chrystusa na odnalezionym płótnie.

W sakralnym śledztwie, Badde dociera do wielu historycznych miejsc, poznaje kilka wybitnych osobistości, między innym niemiecką mniszkę, trapistkę, Blandinę, ojca Pfeiffera, Chiarę Vigo z rodu znającego tajemnicę wytwarzania bisioru. To ona rozpoznaje morski jedwab, ukryty za Świętym Obliczem.

Książka zawiera kilka nadzwyczajnych wątków: legendę Całunu z Edessy, bilokacyjną obecność o.Pio przed Całunem z Manoppello, książeczkę pt." Bóg ukrył swoje Oblicze". Ten ostatni( wątek),mówi o literackim zapisie modlitwy litewskiego Żyda, Zviego Kolitza. Przejmujące przesłanie o bohaterskiej wierności Bogu w mrocznym czasie Holocaustu z proroczym przesłaniem, że " Bóg niebawem odsłoni swe Oblicze przed światem".

Boże Oblicze przyświeca obu papieżom: Błogosławionemu JP2 i Benedyktowi XVI. JP2 miał wizję Europy, nad którą jaśnieje Oblicze Boga. Co do Benedykta XVI - rzecz jest zdumiewająca!
Otóż, Benedykt XVI, w związku ze swoją pierwszą encykliką, w okolicznościowym przemówieniu wyjaśnił, że do jej napisania zainspirowała go " Boska Komedia" Dantego Alighieri, w której mowa o delikatnym Obliczu w Centrum Boskiej Światłości( kosmiczna podróż do Raju).

Lektura godna uwagi, odkrywcza, choć wiele rzeczy pozostaje jeszcze zagadką w Misterium świętych płócień z obrazami Twarzy namalowanych bez udziału człowieka. Książkę ubogaca galeria fotografii. Polecam:-))

Wspaniała ksiązka.To cale sudium, ale czyta się jak niemal kryminal . To podróz w czasie i przestrzenia a niajpiekniejsze jest to, że odnajduje sie w niej prawdziwe Boskie Oblicze!

Niezwykła historia niezwykłego całunu na którym widnieje niezwykłe oblicze. Niezwykłość polega na tym, że na tego rodzaju materiale z jakiego składa się to cienkie płótno w żaden sposób nie da się malować ani wykonywać innych technik nanoszenia obrazów. Cud czy może brak odpowiedniej teorii wyjaśniającej jak powstało oblicze? Zdania są podzielone, jedni uważają, że to właśnie Boskie oblicze Jezusa Chrystusa, inni sądzą, że to dzieło ludzkie utworzone nieznaną metodą - zaskakujący jest jednak fakt że oblicze znajdujące się na całunie z Manoppello pasuje niczym część układanki do innego bardzo ważnego detalu...

Niesamowita opowieść o tym co możemy zobaczyć na własne oczy ( w miarę szczęścia i wycieczki do Abruzji).
Nie przepadam za książkami o tematyce chrześcijańskiej, jednakże ta przykuła moją uwagę i okazała się interesującą lekturą.

Wciągające, pasjonujące dziennikarskie śledztwo, stawiające niewygodne pytania odnośnie czczonej w Watykanie i Manoppello relikwii. Książkę warto przeczytać bez względu na fakt osobistej wiary.

Po przeczytaniu tej książki marzę o wyprawie do Manopello !!!

Po przeczytaniu tej książki marzę o wyprawie do Manopello !!!

2064

Pięknie napisane o mało znanej relikwii chrześcijańskiej