Ilustrowana Biblia młodych

Wydawnictwo: Zagreb-Lublin
religia
Weronika

Teksty biblijne zaczerpnięto z 3. wydania Biblii Tysiąclecia.
Oprawa twarda

Książkowo_czyta | 2013-07-30
Na półkach: Religijne, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1992 rok

Przepięknie wydana Biblia dla dzieci i młodzieży, której zawartość merytoryczna, znana od wieków okraszona została mnóstwem niezwykle barwnych i wyrazistych w swym przekazie ilustracji.

Mimo, że od momentu, w którym ją otrzymałam upłynęło już wiele lat nie sposób nadal nie zachwycać się nie tylko jej zawartością tekstową, ale również bardzo bogatą szatą graficzną, która dopełnia całości przekazu.

Grot | 2018-02-21

We wstępie pisze, że Biblia pełna jest cudowności i okropności.

Święta prawda. Obok wielkiej dawki miłości, miłosierdzia , łaski bożej są też zdecydowanie okrutne i mściwe fragmenty, głównie w Starym Testamencie. Choćby bratobójstwo (Kain i Abel), łajdactwa w Sodomie i Gomorze czy żądanie Saula, by za rękę swej córki Dawid przyniósł mu sto napletków wrogich Filistynów...

Generalnie trzeba przyznać iż „Ilustrowana Biblia młodych” jest bardzo dobrze napisaną, nie tylko dla młodzieży wersją Pisma Św. Zawiera większość najważniejszych opowieści biblijnych od stworzenia świata, aż po dzieje apostolskie. Książka jest podzielana na wiele rozdziałów, gdzie opisane są wersy biblijne. Na uwagę zasługuje także bogata szata graficzne prezentująca rysunki z poszczególnymi zdarzeniami opisywanymi w książce, co szczególnie powinno cieszyć najmłodszych czytelników.

Choć w głównej mierze adresowana jest książka dla dzieci, to jednak uważam że wszyscy powinni ją przeczytać, gdyż w dostępnej...

anetaa21 | 2012-08-28

Mam ją ale nie moge się wziąźć za czytanie.. A mam ją juz 15 lat.. za to wszystkie obrazki oglądnęłam :)

Jonasz | 2013-02-07

Przeczytałem tę biblię kilkakrotnie w dzieciństwie i wspominam ją z rozrzewnieniem. Dla dzieci super!

aura131 | 2013-01-31
Przeczytana: 13 maja 2010

Arcydzieło
obrazki wytarte palcani
co roku na wigilijnym stole
jak opłatek biały...
A.