Umieranie ożywiające

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza W MISJI
83-85566-12-0
religia
elle

Nie ukrywamy, że przeczytanie tej książki wiąże się z pewnym ryzykiem. W jej tekście nie znajdziesz żadnych kompromisów, nie będziesz zastanawiał się nad słabościami innych, ani nikogo oceniał, porównywał ze sobą, ale cały czas słuchał tego, jaki to Ty jesteś... Czy to wytrzymasz? Czy jesteś gotowy, aby przez dwieście trzydzieści pięć stron - powoli, z chirurgiczną precyzją - odsłaniać...

Czy to wytrzymasz? Czy jesteś gotowy, aby przez dwieście trzydzieści pięć stron - powoli, z chirurgiczną precyzją - odsłaniać przerażającą panoramę swojego wnętrza? Co więcej, jeżeli podążasz tą drogą, być może zawali się Twój dotychczasowy świat, wywróci do góry nogami Twoja hierarchia wartości. Trzeba szalonej miłości, mocno zakorzenionej w Bogu, aby dobrowolnie wstąpić na krzyż swojgo życia! Decyzja należy do Ciebie...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.pelanowski.izajasz.pl

Natalia Rusznicka | 2014-08-10

Dostałam tę książkę od mojego spowiednika w ramach pokuty i jej lektura nie była ani łatwa, ani przyjemna. Autor patrzy na wskroś i obnaża w człowieku wszystko, przedziera się przez skórę, systemy nerwowe i dociera aż do kości. To uczucie nie tyle niekomfortowe, co raczej niezwykle bolesne. Bo nie da się czytać tej książki bez bólu w sercu spowodowanego tym, jacy jesteśmy. Książka ta otworzyła mi oczy dość stanowczo i bezwzględnie, ale jakże jest potrzebne takie spojrzenie na siebie. Przebrnęłam przez nią i dzięki temu nareszcie zobaczyłam moje serce, a raczej poszczególny kawałek przepaści, jaką jest. Zdecydowanie polecam dla każdego, kto nie boi się prawdy i jest gotów rozebrać swoje życie na najdrobniejsze cząsteczki.

Agatka | 2014-04-13

Polecam, choć do niektórych spraw ciężko było mi się przyznać sama przed sobą.

Wiktor Tokarski | 2015-04-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Nie wiem, czy tą książkę można nazwać "arydziełem" w sensie literackim, ale z pewnością jest ona "arcydziełem" w wymiarze duchowym.

Writeren | 2014-11-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Książka jest naprawdę dobra, porusza wiele kwestii w sprawie życia codziennego.Wytłumaczyła mi wiele spraw na które miałem błędne poglądy.

Mateusz | 2015-05-23
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Nie wiem czy istnieje dziedzina pt."psychologia biblijna".Moim zdaniem do niej należą książki o.Pelanowskiego.
Pokazują wady,które trzeba przepracować.Uwidaczniają mechanizmy działania czlowieka.
Kapitalna lektura.Kupuj i czytaj.

Rafał | 2016-07-20
Kamil | 2016-03-19