Zgłosuj na książki roku 2017

Poznaj Samego Siebie czyli o Źródłach Samowiedzy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej "Academica"
kretek

Poznaj samego siebie, czyli o źródłach samowiedzy Skąd wiemy jacy jesteśmy, jakie są nasze względnie stabilne cechy, postawy, aspiracje? Czym różnimy się od innych, pod jakimi względami jesteśmy od nich lepsi, a pod jakimi gorsi? Skąd biorą się te nasze przekonania, czy łatwo je modyfikujemy? Takim pytaniom, a więc pytaniom o źródła samowiedzy poświęcona jest zbiorowa książka polskich...

Poznaj samego siebie, czyli o źródłach samowiedzy

Skąd biorą się te nasze przekonania, czy łatwo je modyfikujemy?
Takim pytaniom, a więc pytaniom o źródła samowiedzy poświęcona jest zbiorowa książka polskich psychologów. Jej celem jest przegląd i synteza współczesnych teorii i danych empirycznych na ten temat. Autorzy, choć reprezentują różne subdyscypliny psychologii, szczególnie intensywnie analizują te problemy z jednej perspektywy. Koncentrują się mianowicie na procesach i mechanizmach o charakterze ściśle poznawczym (zdając sobie wszakże sprawę także z mechanizmów innego rodzaju).
Całość wydaje mi się nadzwyczaj udana, pomysłowa i dobrze napisana. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że książka powinna zostać jak najszybciej wydana (...).
Ma ona walory zarówno naukowe (większość rozdziałów niezwykle wnikliwie i krytycznie analizuje poszczególne zagadnienia, a ich autorzy wnoszą do nich własne wątki kreatywne), jak i dydaktyczne (jest to znakomity, wielce kompetentny przegląd zagadnienia ja we współczesnej psychologii ).

Prof. dr hab. Dariusz Doliński, dziekan wydziału zamiejscowego SWPS we Wrocławiu

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/poznaj-samego-siebie/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/o/poznaj-samego-siebie,pd,174387.jpg