Pamięć prospektywna Geneza mechanizmy deficyty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie SEDNO
Psychologia, pamięć, mózg
cykuta

Pamięć prospektywna. Geneza, mechanizmy, deficyty to książka, która pokazuje, jak działa pamięć odpowiedzialna za wykonanie zamierzonych działań w określonym momencie w przyszłości (np. pamiętanie o wysłaniu maila, złożeniu życzeń, umówieniu się na wizytę). Czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi na pytania: - jak pamięć prospektywna rozwija się u dzieci i zmienia wraz ze starzeniem się, - jak...

Czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi na pytania:
- jak ludzie różnią się w zakresie efektywności tej pamięci,
- jak można mierzyć jej sprawność w ramach diagnozy funkcjonowania poznawczego,
- w jakich grupach pacjentów pamięć prospektywna jest upośledzona,
- jak można ją wspomagać.

Książka stanowi obszerne kompendium wiedzy na temat pamięci prospektywnej. Jest pierwszą monografią poświęconą tej pamięci wydaną w Polsce. Autorka nie tylko podsumowała obszerną wiedzę na temat pamięci prospektywnej, lecz także zaproponowała jej oryginalny model empiryczny, weryfikowany potem w licznych badaniach, prowadzonych w laboratorium Autorki, jak też gdzie indziej.

Prof. dr hab. Tomasz Maruszewski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie

źródło opisu: Sedno 2013

źródło okładki: Sedno 2013