Znaczenie ciała. Estetyka rozumienia ludzkiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
The Meaning of the Body: Aesthetics of Human Understanding
filozofia i etyka
Mateusz

Ta książka jest o znaczeniu – czym ono jest, skąd się bierze i jak się tworzy. Jej tematem przewodnim jest spostrzeżenie, że znaczenie wyrasta z naszych trzewiowych reakcji na życie i jego cielesnych uwarunkowań. Zrodzono nas na ten świat jako stworzenia z ciała i to właśnie poprzez nasze cielesne percepcje, ruchy, emocje bądź czucia owo znaczenie staje się możliwe i przybiera takie formy, jakie widzimy. Od tego dnia wrzucenia nas w świat – kopiących i krzyczących – nasze swoiste formy inkarnacji wyznaczają kształty tego, co i jak dla nas znaczy.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2015

źródło okładki: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/index.php/produkt/znaczenie-ciala/

Svengali | 2017-10-15
ciasteczkowy_ | 2017-09-17