Sword Art Online 14 - Alicyzacja: Zjednoczenie

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 14)
Wydawnictwo: Kotori
d2b

Za radą mędrczyni Cardinal dwaj przyjaciele zmierzają na setny poziom wieży Centralnej Katedry Kościoła Aksjomatu, gdzie mieści się komnata Najwyższego Kapłana. Eugeo po to, by przywrócić do pierwotnej postaci zmienioną w Rycerza Integralności Alice, a Kirito, by zapobiec zniszczeniu Podziemia. Po drodze, w wyniku pechowego zbiegu wypadków, zosta ją jednak rozdzieleni. Kiedy Kirito dociera na...

Kiedy Kirito dociera na dziewięćdziesiąty dziewiąty poziom, drogę zastępuje mu zakuty w zbroję Rycerza Integralności chłopak o zimnych, zielonych oczach – Eugeo. Gdy bez wahania dobywa miecza, Kirito musi podjąć wyzwanie. Czy przeczucie, że oto nadszedł czas rozstania, zamieni się w rzeczywistość? Czy desperackie wołanie Kirito dotrze do zapieczętowanej pamięci Eugeo?

Oto ostatni tom „serii świata ludzi” z cyklu Alicyzacja!

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Tom czternasty jest swego rodzaju wyjątkowy. Nie tylko jest zwieńczeniem dotychczasowych trudów, jakie przeszli wierni druhowie, ale również początkiem nowej, groźniejszej ścieżki.

Zakończenie poprzedniego tomu po prostu wbiło w fotel, pozostawiło jedynie ogrom pytań i jeszcze większy bałagan w umyśle czytelnika. Jedyną radą było sięgnięcie po "Alicyzację: Zjednoczenie", aby rozwiać swoje niepokoje. Jednak czy usatysfakcjonował mój rządny odpowiedzi umysł?

Po wielu ciężkich walkach, Kirito udaje się dotrzeć na 99 poziom wieży. Komnata Najwyższego Kapłana jest już na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko po nią sięgnąć, lecz i tym razem coś musi pójść nie tak. Naprzeciwko zjednoczonym siłom dwójki wojowników staje ktoś, kto nigdy nie powinien podnieść na nich ręki! Jak tym razem poradzą sobie z najtrudniejszą, wewnętrzną walką? Czy to już koniec ich wspólnej ścieżki?

"Nie musisz bez przerwy wygrywać. Nic się nie stanie, jeśli kiedyś upadniesz, jeśli poniesiesz porażkę. Liczy się...

Seraff | 2018-10-06

Ciężko jest pisać o tym tomie cokolwiek, by nie psuć innym zabawy ujawniając przebiegu walki z Administrator. Jedno co mogę powiedzieć - tego się nie spodziewałem... No i, co w tym czasie dzieje się w realnym świecie?

Wiele znanych mi osób twierdzi, że SAO skończyło się na Aincrad (parafrazując, że Metallica skończyła się na Kill 'em All), ale czytając kolejne tomy nie można długo zwlekać z sięgnięciem po kolejny. Autor na ostatnich stronach zostawia czytelnika z nowymi pytaniami, których nie można pozostawić bez odpowiedzi.