Dawne tajemnice, nowe odpowiedzi. Teorie zjawisk paranormalnych

Tłumaczenie: Emma Popik
Seria: Świat Tajemnic
Wydawnictwo: Akia
Strange but true
Radek

W tej fascynującej książce autorzy pokazują nam tajemnicze wydarzenia i dziwne zjawiska, których nie można wyjaśnić. Z tego powodu zostały zepchnięte na bok i zapomniane. Należy się zastanowić, czy nie prezentują one o wiele bardziej złożonej prawdy o rzeczywistości niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni i skłonni uznać za własną. Jaka naukowa teoria może wyjaśnić udokumentowane...

Jaka naukowa teoria może wyjaśnić udokumentowane zaginiecie 3000 żołnierzy japońskich lub oddziału Brytyjczyków? W jaki sposób pewne zjawy, nazywane "duchami", mogą przechodzić przez ciała stałe? Jak naukowo można wyjaśnić fakt zapisania ludzkich emocji w dużych blokach kamieni? Te historie i próby ustalenia dla nich teorii zaciekawią każdego myślącego człowieka.

źródło opisu: Akia

źródło okładki: Własne