Niech tak będzie

Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Sonia Draga
ACCORDING TO YES
malena

Obcy Ląd Arcybogaczy, zwany inaczej manhattańskim Upper East Side, ma własne sztywne normy zachowania. A rodzina Wilderów-Binghamów ściśle ich przestrzega. Okazywanie uczuć - nie do przyjęcia. Nieposłuszeństwo - stanowczo nie do przyjęcia. Błazenada - nie, dziękujemy. Oto i królestwo Glenn Wilder-Bingham. Pięknie wyeksponowana, starannie skonstruowana twierdza konwenansu. Kiedy więc Rosie...

Okazywanie uczuć - nie do przyjęcia.
Nieposłuszeństwo - stanowczo nie do przyjęcia.
Błazenada - nie, dziękujemy.

Oto i królestwo Glenn Wilder-Bingham. Pięknie wyeksponowana, starannie skonstruowana twierdza konwenansu. Kiedy więc Rosie Kitto, ekscentryczna trzydziestoośmioletnia nauczycielka w szkole podstawowej z Anglii, wpada z hukiem w życie rodziny, wnosząc skrywany głęboko smutek i serce wielkie jak dzwon, nikt nie zdaje sobie sprawy, że nie czytała kodeksu obyczajów.
Dla Wilderów-Binghamów, których życie zaczyna się rozpadać, skutki nowej znajomości są przełomowe. Co bowiem może się przydarzyć, gdy po latach odmawiania wszyscy nagle zaczynają mówić „tak”?
„Ubóstwiam Niech tak będzie. Ta urocza, mądra, świetnie napisana powieści różni się od wszystkiego, co do tej pory czytałam”. Marian Keyes
„Wspaniała pisarka - dowcipna, mądra, bystra”. Daily Mail
„Można zrywać boki ze śmiechu”. Sunday Times
„Świetna książka, którą się wręcz pochłania”. Mail on Sunday

źródło opisu: Sonia Draga, 2017

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

anamy | 2017-05-11
Przeczytana: maj 2017

Nie pamiętam kiedy aż tak bardzo rozczarowałam się książką.
Mam wrażenie, że została napisana przez przez osobę która do połowy książki popijała kawę i miała na nią pomysł, a od połowy sięgała po coś mocniejszego i pisała aby pisać i zakończyć "dzieło" swoje.
Najgorsze jest to, że zupełnie nie byłam przygotowane na "takie" rozwinięcie akcji. Niedowierzanie, że można w miarę przyzwoicie zaczynającą się historię do tego stopnia zepsuć w miarę czytania ustępowało zażenowaniu do tego stopnia, że pod koniec czytałam wyrywkami wiedząc, że będzie tylko gorzej...
Przez takie książki jak "niech tak będzie" coraz rzadziej sięgam po literaturę kobiecą.

Zdecydowanie nie polecam

koszczu | 2017-09-20