Okładka książki Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone. Część 2 Michał Zawadka
Michał Zawadka Wydawnictwo: Mind & Dream Cykl: Chcę być kimś (tom 2) poradniki
poradniki
Chcę być kimś (tom 2)
Mind & Dream
2017-03-15
2017-03-15
motywacja cele czas pieniądze poradnik życie

„Nie da się pomalować ściany na biało, kiedy masz pędzel pobrudzony czarną farbą”.

Wielu nastolatków nie potrafi odnaleźć się w dzisiejszym świecie, wielu z nich wierzy w to, że do niczego się nie nadaje i nie ma szansy na dobrą przyszłość. Aby poznać zasady gry pt. „życie” nastolatek nie potrzebuje żadnych nakazów, zakazów i tabliczek z napisem „nie możesz, nie wolno, zostaw”. Nastolatek potrzebuje mapy albo przynajmniej drogowskazów wskazujących, w którą stronę warto pójść. Potrzebuje przewodnika, który pomimo popełnianych błędów szczerze powie mu JESTEŚ WARTOŚCIOWY i WYJĄTKOWY, a życie warte jest dalszej gry. Bez kazań, morałów, czy ocen wartościujących.

Każdy ma prawo się pomylić, ma prawo podjąć złą decyzję, ale równocześnie ma prawo ODNIEŚĆ SUKCES. I to przesłanie pięknie podkreśla autor. Zestaw książek „Chcę być kimś” dedykowany jest przede wszystkim dla młodzieży. Każda część zawiera cztery obszary budowania innego niż dotychczas sposobu myślenia młodego człowieka, tak aby sam mógł poczuć i zobaczyć, że w każdej chwili można zmienić swoje życie.

„Chcę być kimś” to bardzo mądra i wartościowa seria. Mnóstwo ćwiczeń, wskazówek, dzięki którym czytelnik otrzyma narzędzia do pracy nad sobą. Tak, tak z tą książką trzeba pracować, a nie tylko oglądać ciekawe i zabawne rysunki. Wszystko jest procesem. Bez wykonywania zadań i codziennej praktyki nie może być mowy o zmianie życia.

Ja do młodzieży przestałam należeć już bardzo dawno temu, ale przy każdej części bawiłam się świetnie, więc docelowo przeczytać je może każdy. Dodam jeszcze, że często w pracy zdarza mi się polecić te książki rodzicom i ich dorastającym dzieciom, a moje egzemplarze są już naprawdę wysłużone i pozakreślane w każdym możliwym miejscu. Bardzo polecam! Takie książki powinny być jedną z obowiązkowych lektur szkolnych.

Tak jak w zeszłej części, nie ma żadnej ściemy ani cienia kazania. Pierwsze trzy aplikację są rewelacyjne, ale ostatnia mi nie podeszła. Ale to moje zdanie. Książka idealna dla młodzieży (12-14). Osobiście dużo z tej książki wyniosłam: Planowanie, Organizowanie czasu, podejmowanie WŁASNYCH decyzji. To bardzo ważne aspekty. Ja przeczytałam w cztery dni, byłam na wyjeździe. Świetnie się czyta.
POLECAM TYM CO CHCĄ "BYĆ KIMŚ" !

#252 - Chcę być kimś #2 - Michał Zawadka - Wydawnictwo Mind&Dream

#5/52/2020

Drugi tom tej książki jest obszerniejszy od pierwszego i ma 288 stron. Podobnie jak pierwszy - podzielony jest na cztery części.

Rozdział pierwszy - cele - rozpoczyna się od cytatu Alberta Einsteina:
"Kto chce znaleźć w życiu szczęście, powinien związać sie z jakimiś celami, a nie z ludźmi, czy rzeczami."

W drugim rozdziale - czas - pojawia się piękna myśl Briana Tracy:
"Ludzie nie osiągają wielkich rzeczy, bo nie przeznaczają na nie wystarczająco dużo czasu."

Trzeci rozdział mówi o proaktywności. Nie ma chyba lepszego podsumowania, niż słowa Antoine de Saint - Exupery:
"To kwestia dysypliny - powiedział później Mały Książe.
Każdego ranka, kiedy już się umyjesz i ubierzesz, musisz zająć się swoją planetą."

Ostatni rozdziale autor wspomina o pieniądzach. Przytoczę tutaj słowa Benjamina Franklina:
"Inwestowanie w wiedzę zawsze przynnosi największe zyski."

W tej książce także jest mnóstwowiedzy i motywacji dla młodych ludzi.

Kolorowe rysunki i ciekawy sposób podania wartości, oraz zadań do wykonania, powoduje, że z tą książką bardzo chce się pracować.

Polecam ją w każdym wieku, będzie wsparciem dla Ciebie i Twoich dzieci.

Więcej o niej znajdziecie tutat:

#252 - Chcę być kimś #2 - Michał Zawadka - Wydawnictwo Mind&Dream

#5/52/2020

Rozdział pierwszy - cele - rozpoczyna się od cytatu Alberta Einsteina:

Recenzja ,,Chcę być kimś!” – książki dla młodzieży

,,Każda z książek daje przysłowiowego „kopa do działania”. Udowadnia nasze możliwości i umiejętność pokonywania kompleksów, przy podnoszeniu własnej samooceny. Za chwilę wyjaśnię Ci dlaczego warto mieć wszystkie części serii książek Michała Zawadki, ale też dlaczego nie jest do do końca konieczne.

Ostatnia część serii ,,Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” według mnie zabiera nas w trudniejszą sferę jakim jest rozwój sam w sobie, motywacja, jak również sztuka podejmowania decyzji.

Przedostatnia część porusza bardziej problemy życia w społeczeństwie. Tego jak właściwie się komunikować z otoczeniem, budować relacje z innymi ludźmi, pokonywać przed nimi bariery oraz skąd czerpać autorytety w obecnie zakłamanym show-biznesie."

Więcej: https://patryktarachon.pl/seria-chce-byc-kims-michal-zawadka/

Recenzja ,,Chcę być kimś!” – książki dla młodzieży

Ostatnia część serii...

Książkę tę dostałam w prezencie urodzinowym od znajomych, którzy zmęczeni moim niezdecydowaniem poprosili o wzięcie jej sobie do serca. Tak też się stało, nie przeczytałam jej na szybko, bo nie w tym rzecz, tutaj chodzi o skupienie się, czysty umysł, coś do pisania, ponieważ autor ma dla nas mniejsze i większe zadania, których ominięcie skutkuje tym, że będzie to "jedna z wielu" książek o motywacji. Język, biograficzne wtrącenia oraz dużo pytań sprawia, że swobodnie się z tą książką czujemy i bierzemy do siebie. Napisana według mnie super, pomijając to, że jestem nieco starsza niż przewidywany odbiorca, mogę spokojnie uznać jej wartości za uniwersalne.

Świetna książka, długo się za nią nie zabierałam i żałuję, bo już wcześniej mogłam się od niej wiele nauczyć, na pewno sięgnę po pozostałe części!

Książkę przyjemnie się czyta, jest w niej wiele obrazków i każdy rozdział ma inny kolor.
Jest skierowana głównie do młodzieży, ale każdy dorosły też może się wiele dzięki niej nauczyć.
Pozwoliła mi spojrzeć na niektóre rzeczy z innej perspektywy.

Pozwoliła mi spojrzeć na niektóre rzeczy z innej perspektywy.

Książka to taka skondensowana wiedza z wielu samorozwojowek, więc jeśli ktoś jest już ekspertem w tym temacie, to raczej ta pozycja nic do jego życia nie wniesie.

• Poradniki
  • Psychologia