Chłodnik znad Niemna. Kuchnia litewska

ArtZ72

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl

chrispu | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Kolejna książeczka wydana w serii "kuchnie różnych narodów", która przybliża nam potrawy naszych północno wschonich sąsiadów. Treść utrzymana jest w konwencji - mniejsza część ogólna (tutaj bardziej etnograficzna niż turystyczna - niespecjalnie mnie zainteresowała)oraz obszerniejsza z opisami przygotowawania poszczególnych potraw. Dań jest sporo, niestety nie podano dla jakiej ilości osób są podane proporcje - trzeba eksperymenować lub zdać się na doświadczenie. Ocenę książeczki obniża jakość wykonania - zbyt gruby papier i słabe klejenie powodują iż kartki po prostu z niej się odrywają (i mam teraz fajny zestaw "fiszek" w kolorowej okładce).

Na półkach