Psychiatria dzieci i młodzieży

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031966
zdrowie, medycyna

W książce całościowo omówiono problematykę zagadnień rozwoju psychicznego dzieci i młodzieży. Opisano zaburzenia emocjonalne okresu dzieciństwa (fobie, lęk separacyjny i społeczny, moczenie się, zaburzenia karmienia, jąkanie się), okresu szkolnego i dorastania (m. in. anoreksja, bulimia, choroby afektywne, dystymie, schizofrenia młodzieńcza, zaburzenia lękowe i konwersyjne). Wiele miejsca poświęcono uzależnieniom od substancji psychoaktywnych, przemocy w rodzinie, maltretowaniu fizycznemu i wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich.Odbiorcy: studenci medycyny

wodazrodlana | 2017-01-10
Monika | 2014-06-06
magdac | 2014-05-19
Przeczytana: 2008 rok
kaka84k | 2014-05-01
patti99933 | 2014-04-30
nengirith | 2013-10-14
Ola | 2013-01-26
Na półkach: Mam, Przeczytane, Psych...
książek: 1940
ola161 | 2012-11-03