Od rodziny nie można uciec

Okładka książki Od rodziny nie można uciec Cezary Gawryś, Katarzyna Jabłońska, Irena Namysłowska
Okładka książki Od rodziny nie można uciec
Cezary GawryśKatarzyna Jabłońska Wydawnictwo: Więź nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Więź
2020-12-01
2020-12-01
rodzina psychologia

Okładka książki Psychiatria dzieci i młodzieży Wanda Badura-Madej, Ewa Bartnik, Irena Namysłowska, Maria de Barbaro
Psychiatria dz... Wanda Badura-Madej,...
Okładka książki Pediatria. Tom 2 Ryszard Grenda, Marek Kaciński, Wanda Kawalec, Irena Namysłowska, Jerzy Starzyk, Helena Ziółkowska
Pediatria. Tom 2 Ryszard Grenda, Mar...
Okładka książki Bliskość w rodzinie. Więzi w dzieciństwie a zaburzenia w dorosłości Barbara Józefik, Irena Namysłowska, Katarzyna Schier, Barbara Tryjarska, Marina Zalewska
Bliskość w rod... Barbara Józefik, Ir...

Książka jest konkretnym studium rozwoju terapii rodzinnej i przekazuje sporo ciekawostek jej dotyczących. Wiedza wsparta przykładami wziętymi z doświadczenia pani profesor Namysłowskiej sprawia, ze wywiad rzekę czyta się bardzo dobrze. Mimo to, nie tego się po tej książce spodziewałam. Mam wrażenie, ze obiecuje ona coś nieco innego niż dostajemy. Oczekiwałam więcej praktyki, a mniej teorii. Mimo to, bardzo ciekawa lektura dla osób zainteresowanych tematem terapii rodzinnej i psychologii w ogóle.

Bardzo interesująca książka, chociaż trochę nierówna. Początek ogólny, później skupienie na historii autorki, co również dla mnie było ciekawe, ale początek zapowiadał coś innego.

Książka - przyjaciel, tak mogłabym ją określić. Pomogła mi przetrwać trudne święta. Dlatego rzeczywiście - można polecić każdemu wywiad - rzekę z wybitną profesor psychiatrii, psychoterapeutką i popularyzatorką psychoterapii.

Polecam każdemu! Książka - wywiad z psychoterapeutką rodzinną o wpływie rodziny na nasze życie, o rozwoju rodziny, rodzinnych kryzysach i przekazach pokoleniowych. Cenna wiedza przekazana prostym językiem dla tych którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i swoje rodziny.

Książka okazała się niemalże życiorysem autorki i promocją terapii systemowej. Oczekiwałam wiedzy warsztatowej, jednak takiej tutaj nie ma.

• Psychologia
  • Psychoterapia