Czynniki prognostyczne a wyniki leczenia chorych na raka jajnika

Wydawnictwo: Bellona
zdrowie, medycyna

Pomimo postępu, jaki dokonał się w dziedzinie chirurgii, radioterapii i chemioterapii oraz metod obrazowania, stosowanych w diagnostyce patologii jajnika, wyniki leczenia chorych na raka jajnika są w dalszym ciągu niezadowalające. Praca przedstawia analizę zależności pomiędzy wynikami leczenia, których najistotniejszymi wykładnikami są przeżycia i czas do postępu choroby (długość remisji), a niektórymi czynnikami, uważanymi za czynniki rokownicze. Praktyczna wartość z wyciągniętych wniosków polega na możliwości wyłonienia spośród chorych kwalifikowanych do leczenia uzupełniającego grupy z niekorzystnymi czynnikami prognostycznymi, u których będą wskazania do bardziej agresywnej chemioterapii z zastosowaniem nowych programów leczenia, i grupy chorych, u których nie będzie takiej konieczności.