Superman/Batman: Wrogowie Publiczni

Superman/Batman: Public Enemies
DC Comics, Superman, Batman, Lex Luthor
komiksy
MuMin84

Człowiek ze Stali jednoczy siły z Mrocznym Rycerzem, podczas gdy zdeprawowany prezydent Lex Luthor oskarża Supermana o potworne zbrodnie przeciwko ludzkości. W trakcie ucieczki Najlepsi Superbohaterowie na Świecie muszą stanąć do walki ze ściśle tajną supergrupą, aby ocalić Ziemię przed śmiercionośnym meteorytem i pokonać Luthora.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

The_5nake | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Widziałem kilka lat temu ekranizację tego komiksu i przypadła mi ona do gustu. Ucieszyłem się więc, kiedy Eaglemoss postanowiło wydać wrogów publicznych w swojej kolekcji.

Fani DC dzielą się na takich, którzy są w drużynie Batmana albo w drużynie Supermana. A co gdyby połączyć siły tych dwóch ikonicznych postaci, ale nie pod szyldem Ligi, a duetu? Pomysł wyśmienity, wykonanie równie dobre. Zacznę od rysunków, bo te są bardzo dobre, fajnie nakreślone i miłe dla oka. A fabularnie? Autorzy łącząc siły Batmana i Supermana, którzy stawiają czoło prezydentowi USA - Lexowi Luthorowi, muszą walczyć z szeregiem metaludzi. Do ziemi zbliża się ogromna asteroida, która jest odłamkiem Kryptona i Lex postanawia wmówić wszystkim, że to obecność Supermana ściąga na nich zagrożenie.
Wspólne działanie obydwu bohaterów jest pokazane w rewelacyjny sposób. Co ciekawe ich wzajemne relacje mają wpłym na każdego z osobna, tak też Superman staje się nieco bardziej agresywny, a Batman łagodnieje. Obaj...

FomaLermont | 2016-05-08

Historie narracyjnie budowane na zasadzie dwóch przeciwieństw są niezwykle poczytne i łatwe w odbiorze. Co nie umniejsza ich walorów, tym bardziej jeśli tymi dwoma przeciwstawnymi bohaterami są Superman i Batman. Ostatni Syn Kryptona i Zamaskowany Krzyżowiec to dwie naczelne postaci DC, a wsadzenie ich w jedną ich w jedną opowieść gwarantuje nie tylko wartką akcję, ale i porządną fabułę. Nadmienię jedynie, że panującym prezydentem USA jest Lex Luthor, a co za tym idzie Liga Sprawiedliwości nie jest zbytnio suwerenna, a już na pewno nie ma w swoim składzie nikogo z Kryptona.

Tytuł tej historii powinien brzmieć „Superman/Batman vs reszta świata”. Kal- el i Wayne mają bowiem przeciw sobie cały legion postaci złych i dobrych z uniwersum DC. Od hord złoczyńców, poprzez Shazama i Hawkmana, aż po Ligę Sprawiedliwości. Ci ostatni oczywiście na smyczy prezydenta Luthora, ale w...

Piotr | 2018-04-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Ten tom kolekcji jest nieco prosty fabularnie, ale dosyć satysfakcjonujący. Dla mnie fajne jest to, że jest to zamknięta historia z początkiem, końcem i zakończeniem. Owszem, jest parę motywów które nie są dokończone, ale nie jest to nic co przeszkadza w lekturze. Jest tu typowy klimat dobrych crossoverów, z masą bohaterów i konsekwencjami wpływającymi na świat DC. Są tutaj pewne naiwności i głupotki (np. pewien robot, który wygląda absurdalnie), ale wszystko to mieści się w konwencji i pasuje do klimatu.

Jak chcecie przeczytać fajny crossover Gacka i Supka- czytajcie!

weifu | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, DC Comics

Pomimo bardzo prostej historii sposób narracji (myśli Clark'a i Bruce'a) bardzo fajnie pokazuje relacje pomiędzy bohaterami.

apl | 2016-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Wartka akcja, fajny pomysł na przedstawienie dwóch głównych bohaterów DC, zaprezentowanie nie tylko ich postaci ale i sposobu myślenia. Akcja wartka, pojawiają się liczni bohaterowie i przeciwnicy z DC, wracamy do kwestii śmierci rodziców Batmana, do Apokolips... wszystko składa się w ciekawą całość... Wielki plus za rysunki - świetnie całość narysowana. Czyta się z przyjemnością!

Maczas | 2016-09-10
Przeczytana: styczeń 2016

Świetny początek serii o dwóch wizytówkach DC.

zbigniewww | 2018-10-28
Czarek | 2018-10-04