Wyzwanie czytelnicze LC

Superman/Batman: Public Enemies
DC Comics, Superman, Batman, Lex Luthor
komiksy
MuMin84

Człowiek ze Stali jednoczy siły z Mrocznym Rycerzem, podczas gdy zdeprawowany prezydent Lex Luthor oskarża Supermana o potworne zbrodnie przeciwko ludzkości. W trakcie ucieczki Najlepsi Superbohaterowie na Świecie muszą stanąć do walki ze ściśle tajną supergrupą, aby ocalić Ziemię przed śmiercionośnym meteorytem i pokonać Luthora.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Wkp | 2018-11-29

SUPERMAN I BATMAN KONTRA ŚWIAT

Jeph Loeb tworzy właściwie same dobre komiksy. Ale jak od każdej reguły, także i od tej, zdarzają się wyjątki, a jednym z nich jest pierwsze sześć zeszytów serii Superman/Batman, układające się w opowieść znaną pod tytułem Wrogowie publiczni. Nie mogę powiedzieć, że to jest zła historia – mamy tu bowiem do czynienia po prostu z dziełem, jakich wiele. Lekkim komiksem akcji, pełnym gwiazd DC i wątków rodem z eventów. Jednakże każdy czytelnik znający inne dzieła tego scenarzysty z pewnością oczekiwał od niego czegoś więcej niż tylko rzemieślniczego, mainstreamowego hitu dla nastolatków. Dlatego dla wielu niniejsza opowieść może być rozczarowaniem. Podchodząc do niej jednak bez żadnych oczekiwań, czeka na Was całkiem niezła, epicka, choć przewidywalna rozrywka w klimatach kinowych blockbusterów.

Superman i Batman. Tak do siebie podobni i tak różni zarazem. Działają w różnych miejscach, posługują się różnymi metodami, ale łączy ich walka ze złem i...

karpatkadobra | 2018-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Superman i Batman, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych postaci w dziejach popkultury. To sylwetki herosów, które narodziły się dziesiątki lat temu na kartach drukowanego w USA komiksu. Kal-El – Syn Kryptona, czy inaczej mówiąc „Człowiek ze Stali” oraz Mroczny Rycerz – samozwańczy mściciel, w którego wciela się filantrop i miliarder Bruce Wayne, którego jedną z broni, jak niektórzy fani sądzą, jest bogactwo a największym atutem: umiejętności detektywistyczne, niesamowita sprawność fizyczna, i specyficzna charyzma, której mu nie brakuje, to ponadczasowe, zapisane w naszej świadomości ikony kultury komiksowej, których istoty wkładu w ewolucję tej gałęzi kulturowej myśli ludzkiej, jaką jest komiks, nie da się nie docenić. Superman i Batman stworzyli podwaliny do nieustającego rozwoju historii obrazkowych; byli niczym dotknięcie ,,Palca Bożego”, które natchnęło umysły wielu twórców, przekazując im iskrę bezgranicznego morza inspiracji, z którego narodziły się dziesiątki...

The_5nake | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Widziałem kilka lat temu ekranizację tego komiksu i przypadła mi ona do gustu. Ucieszyłem się więc, kiedy Eaglemoss postanowiło wydać wrogów publicznych w swojej kolekcji.

Fani DC dzielą się na takich, którzy są w drużynie Batmana albo w drużynie Supermana. A co gdyby połączyć siły tych dwóch ikonicznych postaci, ale nie pod szyldem Ligi, a duetu? Pomysł wyśmienity, wykonanie równie dobre. Zacznę od rysunków, bo te są bardzo dobre, fajnie nakreślone i miłe dla oka. A fabularnie? Autorzy łącząc siły Batmana i Supermana, którzy stawiają czoło prezydentowi USA - Lexowi Luthorowi, muszą walczyć z szeregiem metaludzi. Do ziemi zbliża się ogromna asteroida, która jest odłamkiem Kryptona i Lex postanawia wmówić wszystkim, że to obecność Supermana ściąga na nich zagrożenie.
Wspólne działanie obydwu bohaterów jest pokazane w rewelacyjny sposób. Co ciekawe ich wzajemne relacje mają wpłym na każdego z osobna, tak też Superman staje się nieco bardziej agresywny, a Batman łagodnieje. Obaj...

FomaLermont | 2016-05-08

Historie narracyjnie budowane na zasadzie dwóch przeciwieństw są niezwykle poczytne i łatwe w odbiorze. Co nie umniejsza ich walorów, tym bardziej jeśli tymi dwoma przeciwstawnymi bohaterami są Superman i Batman. Ostatni Syn Kryptona i Zamaskowany Krzyżowiec to dwie naczelne postaci DC, a wsadzenie ich w jedną ich w jedną opowieść gwarantuje nie tylko wartką akcję, ale i porządną fabułę. Nadmienię jedynie, że panującym prezydentem USA jest Lex Luthor, a co za tym idzie Liga Sprawiedliwości nie jest zbytnio suwerenna, a już na pewno nie ma w swoim składzie nikogo z Kryptona.

Tytuł tej historii powinien brzmieć „Superman/Batman vs reszta świata”. Kal- el i Wayne mają bowiem przeciw sobie cały legion postaci złych i dobrych z uniwersum DC. Od hord złoczyńców, poprzez Shazama i Hawkmana, aż po Ligę Sprawiedliwości. Ci ostatni oczywiście na smyczy prezydenta Luthora, ale w...

Piotr | 2018-04-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Ten tom kolekcji jest nieco prosty fabularnie, ale dosyć satysfakcjonujący. Dla mnie fajne jest to, że jest to zamknięta historia z początkiem, końcem i zakończeniem. Owszem, jest parę motywów które nie są dokończone, ale nie jest to nic co przeszkadza w lekturze. Jest tu typowy klimat dobrych crossoverów, z masą bohaterów i konsekwencjami wpływającymi na świat DC. Są tutaj pewne naiwności i głupotki (np. pewien robot, który wygląda absurdalnie), ale wszystko to mieści się w konwencji i pasuje do klimatu.

Jak chcecie przeczytać fajny crossover Gacka i Supka- czytajcie!

apl | 2016-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Wartka akcja, fajny pomysł na przedstawienie dwóch głównych bohaterów DC, zaprezentowanie nie tylko ich postaci ale i sposobu myślenia. Akcja wartka, pojawiają się liczni bohaterowie i przeciwnicy z DC, wracamy do kwestii śmierci rodziców Batmana, do Apokolips... wszystko składa się w ciekawą całość... Wielki plus za rysunki - świetnie całość narysowana. Czyta się z przyjemnością!

weifu | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, DC Comics

Pomimo bardzo prostej historii sposób narracji (myśli Clark'a i Bruce'a) bardzo fajnie pokazuje relacje pomiędzy bohaterami.

Maczas | 2016-09-10
Przeczytana: styczeń 2016

Świetny początek serii o dwóch wizytówkach DC.

RomualdNocny | 2018-12-09
CJ54 | 2018-11-16