Superman: Red Son
komiksy
Bastard

W kolekcji DC Deluxe ukazują się najwybitniejsze albumy komiksowe wydane przez DC Comics na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Superman – Czerwony Syn z 2003 roku to jeden z najsłynniejszych tytułów ukazujących alternatywne losy znanych bohaterów. W tej historii statek kosmiczny ląduje awaryjnie na Ziemi, mając na pokładzie noworodka, który pewnego dnia stanie się najpotężniejszą...

Superman – Czerwony Syn z 2003 roku to jeden z najsłynniejszych tytułów ukazujących alternatywne losy znanych bohaterów. W tej historii statek kosmiczny ląduje awaryjnie na Ziemi, mając na pokładzie noworodka, który pewnego dnia stanie się najpotężniejszą istotą na planecie. Jednak chłopiec nie zostanie wychowany w Smallville w Kansas. Jego nowym domem staje się kołchoz w Związku Radzieckim! I tak przybysz z innego świata, który potrafi zmieniać bieg rzek, zginać stal gołymi rękoma zostaje obrońcą robotników, walczy za socjalizm i Stalina oraz o rozszerzenie na cały świat Układu Warszawskiego.

Mark Millar jest szkockim scenarzystą komiksowym, wielokrotnie nominowanym do Nagrody Eisnera autorem m.in.: The Authority, The Ultimates, Marvel Knights Spider-Man, Ultimate Fantastic Four, Civil War, a także przeniesionych na ekran Wanted i Kick-Ass.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/267379-superman-czerwony-syn

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/267379-superman-czerwony-syn

Maciej Mazurkiewicz | 2019-09-17
Przeczytana: 16 września 2019

Jeden z najlepszych komiksów o Supermanie, bez dwóch zdań. Fantastyczna polityczna historia, która daje wiele do myślenia na temat totalitaryzmu i demokracji. Mark Millar po raz kolejny udowadnia, że jest znakomitym scenarzystą. Również oprawa graficzna jest miła dla oka. Dodatkowym atutem dzieła jest dobre wkomponowanie reszty postaci z uniwersum DC, co sprawia, że nie tylko fani człowieka ze stali mogą odnaleźć coś dla siebie. Jedynie do finału opowieści miałbym drobne zastrzeżenia. Mam wrażenie, że jest on trochę chaotyczny, ale to tylko chwilowe wrażenie. Z całą pewnością niejednokrotnie powrócę do "Czerwonego Syna".

Yousta | 2019-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Wybitne, ciekawe, dowcipne, wciągające, nietuzinkowe pomysły i dialogi, dopracowane w każdym calu. Najlepsza kreska jaką widziałam. Umieszczam w "TOP 3" przeczytanych przeze mnie komiksów. Na pewno sięgnę po inne pozycje tego autora i rysownika. GENIALNE!

Nixxx | 2018-12-05
Przeczytana: 12 listopada 2018

Chyba najciekawsza alternatywna historia znanego superbohatera z charakterystycznym S na klatce piersiowej. Komiks zaskakuje nie tylko pomysłami na bohaterów, ale także sama fabuła może być intrygująca i nieszablonowa. Zdecydowanie warto poświęcić na komiks kilka chwil.

Przemek Skoczyński | 2018-01-27
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Najpierw ekscytacja, bo pomysł by pokazać historię alternatywną, w której Superman wylądował w Związku Radzieckim, jest świetny. Potem zawód, bo początek wskazuje, że jest on nadal tym samym pół-idiotą ze zdolnością rozumienia złożoności świata na poziomie pięciolatka. Ostatecznie zadowolenie, bo historia jest wciągająca i ślicznie pokazuje, że realizacja planu stworzenia utopii zawsze będzie wiązała się z ograniczeniem woli i wolności jednostki. A tak w ogóle to spory fun, gdy widzisz Supermana z sierpem i młotem na piersi albo Batmana w radzieckiej uszance.

Ziółko | 2017-07-11
Na półkach: Przeczytane, E-booki, Komiksy DC
Przeczytana: 11 lipca 2017

Intrygująca, alternatywna historia Supermana, Wonder Woman, Batmana i Green Lantern w stalinowskim ZSRR. Szczerze polecam, fajna odskocznia od standardowych komiksów DC :)

Apfelbaum | 2017-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok, Komiksy
Przeczytana: 10 lipca 2017

Bardzo ładnie narysowany i ciekawy komiks. Mamy zarówno ukazaną biedę, obrazy wprost z komunistycznej propagandy, oraz futurystyczne miasta i budynki. Podoba mi się również jak od jednego małego pomysłu autor zaczął pokazywać jak zmienia się po kolei wszystko, a w szczególności ewolucję samego Supermana. Dość dobrze poradził sobie z zakończeniem historii.

Żałuję tylko, że nie zrobiono całej serii w której Superman trafia w jeszcze inne miejsca i przyjmuje tamtejsze wychowanie. Szczególnie chętnie zobaczyłbym Supermana wśród meksykańskich synarchistów, w Iranie, wśród angielskich elit kolonialnych Indii.

Adawar | 2016-09-14

Nie ukrywam iż nie lubię komiksów z Supermanem ... ale ten komiks nie ukrywam że przypadł mi do gustu. Głównie ze względu na całkiem ciekawą fabułę ( z niezłym finałem ) oraz ze względu na sam pomysł umieszczenia akcji w alternatywnej rzeczywistości ... ale Batman w czapce uszatce ? Serio !?

Maczas | 2016-09-10
Przeczytana: lipiec 2015

Moja ulubiona historia z Supermanem. Wcześniej nie przepadałem za tą postacią(wolałem Batmana), ale gdy przeczytałem alternatywną historię Człowieka ze stali, przekonałem się, że i on może być ciekawą postacią. Polecam.

apl | 2016-07-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 05 lipca 2016

Naprawdę jestem pod wrażeniem - świetny pomysł ;) i bardzo dobrze dopracowany, w szczególności w zakresie Batmana. Może trochę historia szybciutko przemknęła (Brainiac spadł nam z księżyca), a rysunek bywał toporny (jak na ZSRR przystało)... ale nic tak kreatywnego pomysłu popsuć nie mogło... no może mogło - zakończenie. Ale tu też dostaliśmy dawkę świeżego pomysłu na historię świata - nie ma więc co przedłużać - trzeba przeczytać...

Mateusz Kosiński | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016

Absolutne arcydzieło komiksu superbohaterskiego. Millar wyciska ostatnie soki z idei elswordów. Sama historia daje do myślenia i co najważniejsze nie jest czarno-biała. W dodatku jest to istna epopeja, która wciąga od pierwszej strony.

Zapraszam na mojego bloga bo więcej informacji na temat komiksów:

pozeramkulture.blogspot.com