Królewna Śnieżka

Cykl: Kuferek Bajek
Wydawnictwo: Wilga
Kamil

Na życie pięknej królewny dybie zła macocha-czarownica, zazdrosna o jej urodę. Początkowo każe ją zabić myśliwemu, a na dowód wykonania rozkazu pokazać jej serce. Myśliwy lituje się nad dziewczyną i zostawia ją w lesie, dostarczając na zamek serce zająca. Śnieżka znajduje w lesie domek, należący do krasnoludków i zamieszkuje z nimi. Zła macocha dowiaduje się jednak, że Śnieżka żyje i, zmieniając postać, trzy razy usiłuje ją zabić. Za pierwszym razem ofiarowuje dziewczynie gorset (lub pas), którym próbuje ją udusić, za drugim daje jej zatruty grzebień. Dwukrotnie przybycie krasnoludków ratuje królewnę, jednak za trzecim razem Śnieżka zjada połowę zatrutego jabłka. Zrozpaczone krasnoludki, myśląc, że nie żyje, układają ją w szklanej trumnie. Przejeżdżający nieopodal książę, zachwycony urodą dziewczyny, błaga, by krasnoludki podarowały mu ciało Śnieżki. Podczas poruszenia trumny Śnieżce wypada z ust zatruty kawałek jabłka i budzi się ona do życia. Książę natychmiast się jej oświadcza. Zła macocha zostaje zaproszona na ich wesele, gdzie przerażona przekonuje się, że młoda królowa jest jej pasierbicą. Za próby zabójstwa zostaje skazana na tańczenie w rozżarzonych, żelaznych butach, dopóki nie padnie martwa.

miś | 2017-07-22

Czym Grimmowie mnie tym razem zaskoczyli?

* Śnieżka mieszkała u Siedmiu Karzełków, nie Krasnoludków. To rzeczywiście niewielka różnica, ale zawsze.
* Zła królowa, macocha, na ślubie Śnieżki dostała żelazne buciki, w których musiała tańczyć aż padła martwa na ziemię.
* Reszta chyba się zgadza, no może jeszcze fakt iż macocha zjadła serce i wątrobę warchlaczka, które przyniósł jej myśliwy zamiast serca i wątroby Śnieżki.
* Ach i gdy to wszystko się działo Śnieżka miała 7 lat!

******* I bym zapomniała o NAJWAŻNIEJSZYM - Książę wcale nie uleczył Śnieżki przez pocałunek. Jeden z książęcych poddanych niosąc szklaną trumnę z Królewną, potknął się. Skutkiem było szczęśliwe wyplucie kawałka zatrutego jabłka.

PS Ten brak pocałunku! SKANDAL :) :) :)

7/10

Daria | 2018-01-16