Pan Cylinderek

Wydawnictwo: MB BOOKS
LubimyCzytać

Autorka, posługując się rymowaną formą przekazu, opowiada historię Pana Cylinderka, o tym jak radzić sobie w życiu z własnymi wadami, niedoskonałościami i ułomnościami. W zabawny i lekki sposób pokazuje, jak pokonywać swoje kompleksy i jak sprawić, by nie przesłaniały one tego, co w nas najlepsze i najbardziej wartościowe. To opowieść o tym, że wyeksponowanie naszego najlepszego atrybutu sprawi, że zarówno my sami siebie, jak i otaczający nas ludzie będą z sympatią postrzegać nas poprzez tę cechę czy umiejętność. Tak, jak cylinderek zakrył łysinę bohatera wiersza, tak pozytywna cecha lub talent może ukryć nasze niedoskonałości, zbudować poczucie własnej wartości, odwrócić od tych niedoskonałości naszą i otoczenia uwagę. Kiedy skupimy się na pozytywach nic nie przeszkodzi nam w cieszeniu się życiem i realizacji największych marzeń czyli byciu szczęśliwym. A szczęście to przecież umiejętność a nie stan! Książka posiada oryginalną, barwną oprawę graficzną autorstwa Cezarego Powierży, która sprawia, że „Pan Cylinderek” jest niepowtarzalna, tak jak jej sympatyczny bohater.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Ayasha | 2018-06-23

Bardzo chętnie sięgam po książki skierowane do młodszych czytelników, bo mogę czytać je razem z dzieckiem. Kiedy dowiaduję się z opisu o tym, że zawierają w sobie wartościowe przesłanie to wiem, że się nie zawiodę. Właśnie tak było z tą pozycją. O autorce słyszałam, ale jak dotąd nie znałam jej twórczości. Cieszę się, że w końcu to nadrobiłam.

Tytułowy Pan Cylinderek boryka się z pewnym problemem. Za wszelką cenę chce zakryć swoją łysinę. Próbuje niemal wszystkiego, a jego starania i pomysły są naprawdę zabawne. Problem rozwiązuje się, kiedy znajduje u kapelusznika cylinderek. Od tej chwili wiele się zmienia, a nasz bohater jest teraz szczęśliwy. Nie rozstaje się ze swoim nowym nabytkiem, nosi go wszędzie i cieszy się, że nie jest już łysy.

Autorka za pomocą rymowanego wiersza przedstawia całą tę krótką historię głównego bohatera. Pan Cylinderek da się lubić i na pewno jego postać spodoba się dzieciom. Margarett Borroughdame napisała tę książkę z humorem, ale tak naprawdę kryje...

Villiana | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017