Babcia Dziergajka

Wydawnictwo: MB BOOKS
babcia, rodzina, wiersze
mad_about_you

Opowieść wierszem - o sile pasji, stereotypach ról, nobilitująca miłość. Stworzona, by pokazać najmłodszym prawdę najstarszą: że miłość jest silniejsza niż przemijanie. Mieć taką osobistą Babcię Dziergajkę, to dopiero cudna sprawa! Przyjmijcie ją do siebie. Wspomnijcie tych, którzy byli w Waszym sercu i życiu najważniejsi, bo są skarbem największym i najcenniejszym! Pełna humoru, ciepła i...

Pełna humoru, ciepła i miłości oraz zadumy wierszowana historia o niezwykłej babci, która nietuzinkowo - bo poprzez swoje oryginalne hobby - wyrażała miłość do bliskich. Czy bliskim to się podobało? Co to była za pasja? Dowiecie się z książki! Margarett Borroughdame pokazuje w niej, że w życiu nie liczą się stereotypy i tradycyjny podział ról społecznych na żeńskie i męskie. W zabawny sposób przedstawia, jak wielką siłą mogą być pasja i hobby i jaką moc ma miłość, która nie zna granic przestrzeni ani czasu. Autorka w subtelny i refleksyjny sposób dotyka tematu przemijania i pożegnania z bliskimi. Wiersz kończy się optymistyczną puentą, która pomaga dzieciom zbudować pozytywny obraz świata - magia uczuć i nasze codzienne dokonania to ślad, który po sobie zostawiamy. Książka zachęca do rozmowy z dziećmi na trudne tematy, których nie da się przecież uniknąć w życiu, skłania do refleksji nad sposobami okazywania miłości. Historia napisana pięknym językiem, pełnym plastycznych opisów, kształtów, kolorów i sytuacji, zilustrowana z klasą i humorem! Gorąco zachęcamy do przeczytania książki i przyjaźni z Babcią Dziergajką!

źródło opisu: MB Books, 2018

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ayasha | 2018-12-12

Jakiś czas temu recenzowałam inną książkę autorki ''Pan Cylinderek''. Wspominałam wtedy, że bardzo lubię takie książki dla dzieci, które nie tylko są dla nich fajną rozrywką, ale również czegoś uczą poprzez swoje przesłanie. I ta pozycja właśnie taka jest.

Tytułowa Babcia nie lubiła robić tego co inne babcie. Nie gotowała, nie plotkowała, ale za to dziergała skarpety, którymi obdarowywała całą rodzinę. Były najróżniejsze, kolorowe i dopasowane idealnie dla każdego. To właśnie poprzez swoje hobby wyrażała swą miłość do bliskich osób, ale czy to im odpowiadało?

Historia Babci została napisana prostym i rymowanym wierszem, który na pewno spodoba się młodszym czytelnikom. Nasza główna bohaterka jest oryginalną, ale i niezwykle ciepłą babcią, która obdarza ogromną miłością każdego członka rodziny. Od razu wzbudza sympatię, no po prostu nie da się jej nie polubić. Historia napisana przez Margarett Borroughdame jest naprawdę wartościowa. Chociaż jest zabawna to jednocześnie też zmusza...

megi2307 | 2019-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2019

Bo najważniejsze rzeczy to nie muszą być wcale te największe :)
Czasami właśnie to okruchy, drobinki, z pozoru mało znaczące wydarzenia, słowa, obrazy tkwią w naszej pamięci najgłębiej i tworzą najwspanialsze wspomnienia.
Tutaj niby zwykłe skarpety a ile w nich serca i oddania tytułowej Babci, która w ten właśnie sposób wyrażała swoją miłość.
Króciutka książeczka - na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że skierowana wyłącznie dla najmłodszych maluszków ale nie. Bo to w gruncie rzeczy niesamowicie mądra historia, która jest świetnym punktem wyjścia do rozmów i ze starszymi dzieciakami. O miłości, o pasji, o przemijaniu....
Dorosłych zaś wspaniale prowokuje do refleksji :)
Krótko ale bardzo treściwie.
Polecam!

Abdita | 2019-01-09