Ruthless

Cykl: Mob Boss (tom 1)
Wydawnictwo: Blackthorn Press
mafia, romans
angielski

A dangerous criminal. His enemy’s daughter. Can love conquer revenge? Two years out of college, Angelica Bondesan spends her time working as a barista, keeping in touch with her prodigal brother, and trying to figure out how to bridge the gap with her father, a wealthy real estate developer. But all of that changes the night she’s kidnapped. Thrown into a windowless room, Angelica is...

A dangerous criminal. His enemy’s daughter. Can love conquer revenge?

But all of that changes the night she’s kidnapped. Thrown into a windowless room, Angelica is positive there’s been some kind of mistake — until she meets Nico Vitale.

Gorgeous and frightening, Nico became the boss of New York City’s Vitale crime family after the execution style murder of his parents two years earlier. Since then he’s turned the old-school mob into a sleek, modern army of ruthless men who understand that physical violence — while always an option — isn’t the only way to get what you want.

Now Angel is forced to face the truth;

Her father is not the man she believed him to be.

Nico Vitale is dangerous, possibly lethal.

She is falling in love with Nico Vitale.

This is not your mother’s mob.

"Romantic and intriguing. A gripping read!" - NYT and USA Today Bestselling Author Lauren Blakely

"Dark, seductive, compelling, and hot as HELL." - USA Today Bestselling Author Lili Valente

Hot sensuality and gripping suspense. Brace yourself for a perfect romantic journey!" - NYT and USA Today Bestselling Author Angel Payne

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/25935094-ruthless

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/25935094-ruthless

lulamae | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Opinia może zawierać SPOILERY!

Nico Vitale jest szefem mafii, przejął interes po ojcu, który został zabity wraz ze swoją małżonką w trzydziestą pierwszą rocznicę ich ślubu. Nico chce zadośćuczynienia za śmierć rodziców, jest przekonany, że odpowiadał za to niejaki Carlo Rossi. Porywa więc jego córkę, ale nie jest przygotowany na to, że Ąngelica Bondesan zmieni całe jego życie.

Mieszane uczucia mam po przeczytaniu pierwszego tomu serii Mob Boss. Lubię poczytać sobie romanse, które rozgrywają się w mafijnym świecie, bo zazwyczaj wiąże się to z niemałą dawką emocji. Ale tutaj ta mafijna rzeczywistość jakoś tak odbiega od tego co znałam. Oczywiście takie było założenie autorki, ponieważ przez cały tom powtarzane jest to, że rodzina Vitale nie jest taka jak inne rodziny mafijne, że jest bardziej nowoczesna, z łagodniejszymi metodami... ale mam co do tego mieszane uczucia.
Nico jest w sumie fajnym facetem, tzn. wiecie, twardziel z miękkim sercem, jeśli chodzi o jego wybrankę....

Historia mimo tego, że dzieje się w świecie mafii, pełnym zła, grozy i śmierci, opowiada o bardzo smutnych ludziach. On choć zgodnie z syndykatem powinien ją posłać w kawałkach, zatrzymuje dla siebie. Jak to mówią "serce nie sługa" Wydawałoby się też, że to banalna książka, taka jakich wiele zły facet, dobra dziewczyna. Jednak nie o to tutaj chodzi. To walka serca z umysłem. Wybór między rodziną a ukochanym. Walka z ufnością i jej brakiem.
Miło spędziłam czas śledząc ich losy. Zakończenia jako takiego nie ma więc niecierpliwie czekam kolejnej części.

k_a_s_i_a | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Lubie książki o mafii. Tą z pewnością miło się czytało. Jednak cała fabuła był dość przewidywalna, a czasami nawet podkoloryzowana. Nico przystojny władczy szef mafii porywa córkę swojego wroga. Później się w niej zakochuje i ona w nim też. Z tym że przychodzi czas spotkania z tatusiem i żadne z nich nie wie co zrobić. W całej książka to jeden wielki problem z zaufaniem. Angel nie ufa Nico lub czuje że nie powinna, jednak nie wie czy może też ufać ojcu. Choć nigdy jej nie zranił to oszukiwał ją przez wiele lat. Z kolei Nico nie ufa prawie nikomu, dlatego ostatecznie podejmuje decyzję o ratowaniu Angel za wszelką cenę. Niestety ta jedna chwila kształtuje ich relacje na przyszłość. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy A&N, wiec z chęcią sięgnę po kolejny tom.

Gabi | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

wa lata po studiach, Angelica Bondesan, pracuje jako barmanka, utrzymuje kontakt ze swoim marnotrawnym bratem i próbuje rozgryźć to jak wypełnić lukę w ojcu, bogatym deweloperze.

Ale wszystko zmienia się tej nocy, kiedy zostaje porwana. Wrzucona do pokoju bez okien, Angelica jest pewna, że to pomyłka - aż spotyka Nico Vitale.

Wspaniały i przerażający, Nico stał się bossem rodziny mafijnej w Nowym Jorku po egzekucji jego rodziców dwa lata wcześniej. Od tamtej pory zmienił starą szkołę w elegancją, współczesną armię bezwzględnych ludzi, którzy rozumieją przemoc fizyczną - co zawsze jest opcją - to nie jest jedyny sposób, kiedy dostaniesz to, czego chcesz.

Teraz Angel jest zmuszona stawić czoła prawdzie;

Jej ojciec nie jest mężczyzną, którym wierzyła, że jest.

Nico Vitale jest niebezpieczny, być może śmiertelny.

Ona zakochuje się w Nico Vitale.

Ewitka | 2017-07-19
Na półkach: Przeczytane, E-book, Erotica, Mafia, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

Część pierwsza opowieści o szefie włoskiej mafii Nico Vitale. Jak dla mnie to bardzo dziwny szef mafii, który chodzi do kościoła i modli się na różańcu, porywa dziewczynę, a potem ryzykuje dla niej wszystko. Tak naprawdę zakończenie trochę "ratuje" tę książkę, która gdzieś tam pośrodku zrobiła się bardzo schematyczna - uciekali po całym świecie i "pieprzyli się". Nie za bardzo lubię taki sposób narracji w osobie trzeciej, za słabo przekazuje emocje i chyba tego mi tu zabrakło, ale i tak kolejne rozdziały czytało się bardzo fajnie i po przeczytaniu czuje się niedosyt i chcę sięgnąć po kolejną część :) Czuję, że w kolejnej części autorka nie raz nas zaskoczy.

justka | 2018-01-11
Jezabel | 2018-01-08