Last Hit

Okładka książki Last Hit Jessica Clare, Jen Frederick
Okładka książki Last Hit
Jessica ClareJen Frederick Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Hitman (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hitman (tom 1)
Last Hit
Berkley Books
2015-02-03
2015-02-03
new adult mafia romans Daisy Miller Nikolai Andrushko

Jeśli ta książka jest lub będzie wydana w Polsce (czytałam w pdf, nieoficjalne tłumaczenie) to koniecznie muszę ją mieć na swojej półce!!! Absolutnie moje klimaty! Kocham książki nawiązujące do mafii oraz płatnych zabójców\najemników, a tu dodatkowym atutem jest ukraińsko- rosyjskie usposobienie głównego bohatera. Zazwyczaj w tego typu książkach ukazani są Włosi i ich gorący temperament. Nikolai jest inny. Jest stanowczy, spokojny i rozważny, opiekuńczy, groźny, zaborczy i gotowy na każde poświęcenie dla swojej kobiety. Podobała mi się również główna bohaterka. Niewinna dziewica, która uciekała od nadopiekuńczego i konserwatywnego ojca, aby zacząć w końcu żyć na swój rachunek. "Last Hit" pochłonęłam w dwa dni i największym minusem tej książki jest to, że tak szybko się skończyła... Polecam!

Nie do końca wiem, jak ocenić tą książkę. Napisana jest dobrze, wszystko ma ręce i nogi. Ale mimo tematyki którą lubię, walczyłam ze snem. Dialogów tyle co kot napłakał. Bohaterowie gadają i gadają i myślą i rozmyślają i znów gadają, co było, co jest, co będzie. Mimo ogromnego potencjału, zabrakło jej pazura, zabrakło jej emocji. Sceny morderstw czytało się jak tablicę odjazdów i przyjazdów. Spóźniony pociąg wyzwoliłby we mnie więcej niż taka scenka :)
Gdybym poczuła przyśpieszone serce, gdyby włoski stanęły mi na rękach, gdybym nie chciała odejść od czytania by zrobić sobie kawę, byłaby dycha.

To nie jest pierwsza książka, którą czytałam, gdzie główny bohater to najemnik. Co mnie zaskoczyło w niej to sam Nikolai. Początkowe rozdziały Daisy były trochę nużące (a w głowie kołotało mi się: znowu to samo..czemu wszystkie bohaterki to takie nieporadne laski?),kiedy jednak dotarłam do 1 rozdziału Nicka i jego podglądania..zdziwiłam się i przez moment naprawdę myślałam, że planował ją zabić :) Im dalej fabuła się rozwijała tym sama postać Nicka mnie rozbrajała. Morderca, bezwględny i przerażający, a taki nieporadny w interakcjach międzyludzkich :) im dalej tym książka coraz bardziej mi się podobała, chociaż nadal była rozczarowana postacią Daisy. Ta też się nie znała na uczuciach, ale nie wychodziło jej to tak uroczo jak Nickowi :) natomiat jej koleżanka Reagan na pewno miała potencjał :) cała powieść totalnie się rozkręciła kiedy Daisy i Reagan zostały porwane. Nie wiem czemu, ale całość nabrała rumieńców i nie dało mi się odłożyć kindla ani na moment. W końcu D pokazała jakieś jaja :) Daniel był zabawny a Vasily przerażający, ale intrygujący. W zasadzie wszystko potoczyło się dobrze, zwłaszcza dla D i N. Niestety nie bardzo dla Reagan. Mam nadzieję, że Daniel jej pomoże jak ją odnajdzie. Książka naprawdę mnie wciągnęła i na pewno przeczytam kolejną część.

Polecam ;)

Polecam ;)

Oczekiwałam porażenia. Dogłębnego i ostrego ładunku złożonego z mroku, morderstw, seksu i mafii. A dostałam jakieś lekko mdłe… pierdnięcie? Nakręcałam się tak straszliwie na lekturę „Last Hit”, a w końcowym rozrachunku dostałam ulotny powiew dreszczyku i rozczarowanie jakich mało!

No mogłaby być lepsza. Płatny morderca i dziewica. Myślałam, że będzie bardziej niegrzecznie. Ale mimo wszystko książka jest dobra.:) Co prawda, słabo wyszło z tym, że Daisy przyjęła tą informację z łatwością, nie wiem czego oczekiwałam, może tego, że ona gdzieś ucieknie od Nick'a,a ten będzie się starał? Końskie zaloty? ;D No i że Nick wpadnie do tego magazynu i zatłucze ich gołymi rękami - ten moment (jak przeczytacie) był zbyt delikatny dla mnie;]
Ale przyjemna:) i potrafi wciągnąć.;]

Na półkach: , , , , , ,

Z pozoru dwie różne osoby,choć bardzo do siebie podobne.Ich spotkania nie można nazwać przypadkowym.W książce jest ukazany punkt widzenia z obu stron.Bardzo fajnie,bo można się dowiedzieć,co siedzi w głowie nie tylko jednego bohatera.Książka nie skupia się na opisie morderstw,strzelanin czy tego typu rzeczy.Bardziej skupia się w sferze uczuć,przemyśleń,i można powiedzieć,że oczyszczenia,gdyż bohaterowie chcą lepszego,szczęśliwego życia.Daisy ucieka od życia w ciągłym ukryciu,chce żyć jak inni,niczego się nie bać.Nikolai jest natomiast osobą zarabiającą na życie zabijając złych ludzi.Gdy się spotykają „przypadkiem”,coś się dzieje i obydwoje chcą stać się lepszymi osobami.Ich wymiany zdań są czasem tak niezdarne,że aż zabawne.Może z tego względu,że oboje są niedoświadczeni na tym polu.

Bardzo dobrze się ją czyta,według mnie fajna,zwarta akcja,troszkę z dreszczykiem emocji,ciężko się od niej oderwać,gdyż chcesz wiedzieć,co będzie dalej i dalej.

Polecam.

Książka bardzo ciekawa i czytałam ją z przyjemnością, chociaż muszę przyznać, że to nie było do końca to, czego się spodziewałam. Po przeczytaniu opisu byłam przygotowana na mocną akcję i sporo krwawych scen :P Daisy od młodych lat dużo wycierpiała, była w zamknięciu, odizolowana od świata zewnętrznego, co sprawiło, że w takim wieku była osobą niewinną i bardzo naiwną. Wcale się nie dziwię, że ściągnęła na siebie uwagę Nika, ponieważ w jego mrocznym świecie, musiała być jak latarnia. Obserwowanie ich zalotów było czasami dość zabawne, a czasem tylko kręciłam głową i zastanawiałam się, czy ci dwoje w ogóle trafią do łóżka :P Nikolai, cóż takiego faceta chciałaby chyba każda kobieta. Tak wiem, że to morderca, ale czy każda z nas nie chciałaby przystojnego, bogatego, opiekuńczego, terytorialnego samca? W dodatku takiego, który w sytuacji, gdzie jego ukochanej grozi niebezpieczeństwo, gotów jest zmieść z powierzchni ziemi wszystko, co stanie mu na drodze. Akcja książki tak naprawdę rozkręca się dopiero na stacji benzynowej, gdy Daisy i Regan zostają porwane. I tu Daisy pokazuje trochę pazura, jak używa paralizatora. Jest w niej trochę ciemności, która wraz z wiarą w to, że Nik ją uratuje, pozwala jej przetrwać okres porwania. Nie spodziewałam się, że zastrzeli Siergieja, ale podjęła słuszną decyzję, likwidując tego ‘potwora w szafie’. Końcowa scena daje nam nadzieję, że ułożą sobie ich dalsze wspólne życie. Książkę zdecydowanie POLECAM.

Na półkach: , , , , , , , ,

Myślała, że jak książka z płatnym mordercą w roli głównej to będzie ostro, będzie dużo akcji, będzie ciągle gorąco...okazuje się, że moje założenia były w dużej mierze błędne.

Daisy, która przez lata była przetrzymywana w domu przez ojca cierpiącego na agorafobię (lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni). Domowe nauczanie, właściwie brak kontaktu ze światem zewnętrznym, filtrowane i cenzurowane wszelkie możliwe informacje. Nadszedł jednak dzień ucieczki - dziewczyna przygotowała się najlepiej jak mogła, aby zacząć nowe, wolne życie.
Nikolai Andrushko jest płatnym mordercą. Wykonując kolejne ze swoich zleceń zauważa dziewczynę - niewinną i nieświadomą zła dziejącego się w świecie. Wstępnie tylko ją obserwuje, jednak w pewnym momencie dochodzi do spotkania.

Niewinna Daisy i morderca Nick? To jak zderzenie dwóch odrębnych planet. Jednak łączy ich też coś - niedoświadczenie w sferze uczuć i związków. Powoduje to trochę nieudolne zachowania ze strony każdego z nich.
Było to niby dość słodkie, ale jakieś takie...wybrakowane i dziwne. Przez 70% książki nie uświadczysz akcji - a gdy już doszło do potencjalnego wzrostu napięcia no to...jakoś też tak gładko, lekko, grzecznie. No ej - przecież to rosyjska mafia - to nie powinny być przelewki.
Potencjał był jednak moim zdaniem trochę zmarnowany.
W tym momencie drugi tom wydaje się dużo bardziej obiecujący - Regan i Daniel? Brzmi nieźle.

Zupełnie nie tego się spodziewałam. Było dość nudno, mało akcji. Końcówka trochę przyspieszyła, nieco bardziej się rozwinęła i poruszyła to czego spodziewałam się otrzymać w nieco większej ilości.
Ogólnie wszystko toczy się wokół uczuć i odczuć Daisy i Nicka.
Mroczność i tajemniczość, której spodziewałam w tej historii była naprawdę w skąpej ilości, niewystarczającej by na dłużej utrzymać moją ciekawość i napięcie. Myślę, że zamysł połączenia płatnego, nieuchwytnego zabójcy z namiętnym społecznie wycofanym człowiekiem był jak najbardziej trafny i interesujący tylko wykonanie tego było mało spójne, nieprzemyślane i słabo rozwinięte.

Ogólnie wszystko toczy się wokół uczuć i odczuć Daisy i Nicka.

• 2015
  • Romans