Fearless

Okładka książki Fearless Michelle St. James
Okładka książki Fearless
Michelle St. James Wydawnictwo: Blackthorn Press Cykl: Mob Boss (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mob Boss (tom 2)
Blackthorn Press
2015-09-05
2015-09-05
mafia romans

Na półkach: , , , , , , ,

Opinia może zawierać SPOILERY!

Po wydarzeniach z pierwszego tomu Angel i Nico starają się żyć własnymi życiami - osobno. Nico stara się żyć tak jak dawniej, jak za czasów przed poznaniem jego Angel. Angel zaś stara się wraz z Bratem odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Jednak w mafijnym świecie nigdy nie jest spokojnie zbyt długo. Nico doświadcza ataków na niego i jego ludzi, ukrywa się. Kiedy Angel dowiaduje się o problemach Nico, rusza, aby sprawdzić czy może mu jakoś pomóc. W tym czasie dowiaduje się również, że Dante Santoro porwał jej brata Davida i oczekuje, że Angel użyje swojej mocy na Nico, aby ten mógł rządzić Nowym Jorkiem.

Czas ucieka a opcji jest coraz mniej.

Jak poradzą sobie z tą trudną sytuacją?

Hmm, no odczucia mam podobne jak po przeczytaniu tomu pierwszego. Nadal jest to dla mnie ugrzeczniona wersja mafijnego romansu.

Porwanie Davida jest wątkiem, który ciągnie fabułę i tak naprawdę daje kierunek temu tomowi. Nasi bohaterowie starają się pokonać czas i uratować brata Angel. Nico zrobi dla niej wszystko, jego poświęcenie jest ogromne, ale nic się nie liczy prócz tego, aby Angel odzyskała spokój. Mimo tego, że posiadają środki, aby dopaść Dantego to jakoś idzie im to wszystko bardzo opornie. Byłam w sobie nieco zaskoczona, że taki Dante bez (teoretycznie) znaczącej władzy tak sobie z nimi pogrywa, tu niby go namierzają, ale niczego nie wiedzą. Wodzi ich za nos jak mu się podoba. Patrząc na to jaką kasą i środkami dysponuje Nico to powinno pójść dużo prościej... no ale dochodzi fakt, że Nico złamał kodeks no i teraz nikt do końca nie chce mu pomóc. Mafijny bossowie jednak chore poj... no, chorzy ludzie, którzy czerpią radość z nielegalnych poczynań oraz przemocy. Dante to w ogóle psychiczny człowiek...

Zakończenie jest najmocniejszym punktem tej książki. Akcja ratowania Davida nie idzie tak jak powinna i w efekcie czego wydarza się tragedia.

Teraz Angel ma cel - zemstę. A jak wiadomo zemsta to świetny motywator do osiągnięcia celu.

Opinia może zawierać SPOILERY!

2056

Angel Bondesam nie może zdecydować czy Nico Vitale jest najgorszą czy najlepszą rzeczą, która jej się przytrafiła. Ale to nie ma znaczenia.

Bo to się skończyło.

Z powrotem w małym mieście, z którego została porwana Angel smuci się z powodu swojego ojca i próbuje zostawić swoje uczucia do Nico za sobą. Wtedy się dowiaduje, że rodzina Vitale zostaje zaatakowana przez człowieka, który przeraża ją bardziej, niż Nico. Przyciągana jak ćma do płomienia, Angel oferuje Nico swoją pomoc, żeby tylko osoba, którą kocha najbardziej stała się ofiarą na szalejącym polu bitwy,

Teraz jedynym sposobem na uniknięcie tragedii jest stanie częścią świata - i mężczyzny - który może ją zniszczyć. Od Nowego Jorku po Miami do Los Angeles, Angel i Nico są w biegu, a ich niezaprzeczalna namiętność może być najniebezpieczniejszym wrogiem ze wszystkich.

Bo to się skończyło.

Ciąg dalszy opowieści o Nico i Angel. Po śmierci ojca Angel rozstała się z Nico, choć nie jest jej bynajmniej z tego powodu dobrze. Jej myśli nadal powracają do ognistego Włocha i kiedy dowiaduje się, że jest w niebezpieczeństwie zmierza do jego kryjówki na wyspie. Wkrótce jednak w mafijne porachunki zostaje również ona uwikłana, kiedy zostaje porwany jej brat. Książka kończy się fatalnie, jednak na szczęście mamy jeszcze trzecią część.

• Cykl/seria
  • Cykl: Mob Boss (d)