Cena szczęścia

Cykl: Saga rodu Cantendorf (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
Asiek

Mroczne tajemnice kryjące się za grubymi murami zamku zaczynają wychodzić na jaw. Kto jest sprawcą, a kto ofiarą? Kto przyjacielem, a kto wrogiem? Czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać wszystkie burze? Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym – by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak...

Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym – by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak odmiennej od jego poprzednich żon. Na palcu Kate pojawia się pierścionek zaręczynowy. Jednak ukryte na zamku zło nie śpi. Duchy przeszłości nie pozwolą budować szczęścia, a za każdą błędną decyzję trzeba będzie zapłacić wysoką cenę.

Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

źródło opisu: Edipresse Książki

źródło okładki: Edipresse Książki

Gala | 2018-06-24
Przeczytana: 18 czerwca 2018

„ Cena szczęścia” rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym zakończyła się pierwsza część, nadal utrzymana w konwencji baśniowego romansu. Na palcu Kate błyszczy pierścionek zaręczynowy, ale ukryte w zamku zło nie śpi. Duchy przeszłości nie pozwalają zakochanym budować szczęścia. Nie jest łatwo, bo wciąż znajduje się w zamku była kochanka Aleksandra, która tak łatwo nie zrezygnuje z hrabiego, a temperamentna gospodyni strzeże rodowych sekretów.
Isabelle Adler oraz wiedźma Alice, poszukująca swojej tożsamości są bohaterkami drugiej części i na nich oparta jest ta historia, pewnie dlatego, że będą miały istotny wpływ na losy Kate i Aleksandra.
O ile jeszcze pierwsza część w jakiś sposób mnie przyciągnęła i zainteresowała to ciąg dalszy już niestety trochę rozczarował. Zadziorna i pełna werwy Kate, która imponowała mi nadzwyczajnymi cechami charakteru, ciętym językiem i ognistym temperamentem, zmienia się nagle w mdłą dobrze wychowaną pannę. Nie poczułam w powieści XIX wieku na...

eduko7 | 2017-10-31
Przeczytana: 29 października 2017

Kolejny tom opowieści o dworze Cantendorfów i jego intrygujacym, trochę przerażającym niektórych właścicielu. Z jednej strony jest wymarzonym kandydatem na męża dla okolicznych panien w różnym wieku, z drugiej wiąże się z nim mroczna tajemnica niespodziewanych, przedwczesnych śmierci jego dotychczasowych żon. Kto zostanie kolejną wybranką? Czy Kate Milton, uboga szlachcianka podbije rzeczywiście jego serce? Czy okaże się kolejnym fatalnym zauroczeniem? Jak środowisko zareaguje na planowany mezalians? Czy Izabela ustąpi pola? A może dzięki intrygom pozbędzie się kolejnej rywalki? I czy to Izabela jest największym zagrożeniem dla szczęścia Aleksandra i Kate? Kto jeszcze może zyskać lub stracić w tym rozdaniu kart? To tylko niektóre pytania towarzyszące czytelnikowi podczas lektury. Polecam ją szczególnie wielbicielom twórczości Rodziewiczówny i Mniszkówny.

FannyBrawne | 2017-06-06

,,Cena szczęścia” to druga część powieści ,,Tajemnica zamku” o losach Kate Milton i hrabiego Aleksandra Cantendorfa. Po zaręczynach ta dwójka może cieszyć się swoją miłością i ufnie patrzy w przyszłość. Jednak nim staną na ślubnym kobiercu, czekać ich będzie wiele przeszkód. Tajemnice z przeszłości Aleksandra wciąż nie zostały wyjaśnione i kładą się cieniem na szczęściu młodej pary. Zwłaszcza, gdy Kate zaczyna poznawać prawdę o dzieciństwie Aleksandra. Jakby tego było mało, Isabelle Adler, była kochanka hrabiego, nie ma zamiaru z niego zrezygnować i obmyśla sprytny plan, by odsunąć Kate i stać się panią Cantendorf.

Krystyna Mirek po raz kolejny zabrała mnie do dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie wśród konwenansów i intryg rozkwita wielka miłość. Jednak Kate i Aleksandrowi nie jest dane cieszyć się sobą. Z jednej strony to dobrze, bo byłoby nudne wciąż czytać o narzeczeńskiej sielance, jednak podczas lektury żal ściskał mi serce. Po zakończeniu jestem oczarowana, a zarazem wściekła...

Saga rodu rodziny Cantendorfów bardzo ciekawa,niesamowita dzieje się na zamku dworskim.
Piękna,młoda,bardzo szlachetna panna Kate rudowłosa narzeczona hrabiego musi wybrać co dobre i złe podłą itrygę knuje Lady Andler.
Mroczna tajemnica zamku,skrywane sekrety dworu,wprowadziła mnie powieść w klimat ciepły,wspaniały,bardzo lubię takie sagi rodzinne czytać.
Z wielką przyjemnością przeczytałam tą piękną,uroczą powieść,Pani Krystyna Mirek pisze pięknie i cudownie.
Czyta się lekko,przyjemnie i miło.Pełna emocji wywołuje,intryg,plotek,tajemnic rodzinnych,naprawdę wciąga do czytania,że ciężko oderwać się od książki.

Agacha | 2017-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Niewiele jest książek z gatunku romantycznych, które potrafią tak wciągnąć. Ta potrafiła nie tylko zainteresować, ale i utrzymać to zainteresowanie do końca. Świetna.

Madi | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

Tu tajemnice wychodzą na jaw,ale jakie jeszcze tajemnice skrywa zamek?
Tego dowiem się dopiero w III części,na którą będzie trzeba trochę poczekać.
Uhm...Szkoda, a tak się wciągnęłam...

Katherina87 | 2018-02-25

Saga Rodu Cantendorfów. Tom II.

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.
Mroczne tajemnice kryjące się za grubymi murami zamku zaczynają się wydostawać na zewnątrz. Kto jest sprawcą, a kto ofiarą? Kto przyjacielem, a kto wrogiem? Czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać wszystkie burze?
Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym- by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak odmiennej od jego poprzednich żon. Na palcu Kate pojawia się pierścionek zaręczynowy. Jednak ukryte na zamku zło nie śpi. Duchy przeszłości nie pozwolą budować szczęścia, a za każdą błędną decyzję trzeba będzie zapłacić wysoką cenę.

Książka ciekawa, fajnie i szybko się czyta. A co najważniejsze do końca trzyma w napięciu.

Książkanonstop | 2017-05-26

Krystyna Mirek to jedna z tych pisarek, po których książki sięgam w ciemno. Jeśli na rynku wydawniczym pojawia się nowy tytuł, muszę go mieć. Już dawno stwierdziłam, że nigdy się na tych lekturach nie zawiodę. "Cena szczęścia" jest drugą częścią wspaniałej trylogii o rodzie Cantendorfów. Po raz kolejny odwiedzamy czarujący zamek oraz jego wyrazistych mieszkańców. Hrabiego, gospodynię, która odgrywa tutaj znacznie ważniejszą rolę oraz Isabelle. Oprócz tychże bohaterów serdecznie witamy na scenie również Kate, Amelię i ich rodziców. Nie może również zabraknąć Alice, mrocznej choć niebywale pomocnej postaci.

W imponujących komnatach miały miejsce różne zdarzenia. Jedne przyprawiające o uśmiech, inne o drżenie serca... jedno jest pewne. Kryje się tutaj jakiś sekret. Gdyby wszystko było w porządku, hrabia Aleksander już dawno byłby szczęśliwym małżonkiem oraz ojcem. Jednak, jak wiedzą wszyscy, którzy czytali część pierwszą, tak się nie dzieje. W miasteczku zaczyna huczeć od plotek....

Anna-mojeksiążki | 2017-06-19

Kiedy czytam opowieść o Cantendorfach Krystyny Mirek, mimowolnie nasuwa mi się skojarzenie z książkami Marii Rodziewiczówny. A finał drugiego tomu kojarzy mi się z Trędowatą Heleny Mniszkówny. Myślę, że obie pisarki doczekały się godnej następczyni.

Nad dworem Cantendorfów nadal zbierają się czarne chmury. Niedawny wdowiec, Aleksander Cantendorf, bardzo szybko znalazł nową oblubienicę i jej się oświadczył. Wybranką jest dziewczyna z rodziny dzierżawcy, uboga szlachcianka, Kate Milton. Nie jest to w smak okolicznym matkom. Jawnie krytykują posunięcie Cantendorfa - mezalians jak nic. Jednak mężczyzna po raz pierwszy w życiu, pomimo 4 żon, czuje się zakochany, a rudowłosa Kate odwzajemnia to uczucie. Oboje łamią wszelkie konwenanse i spotykają się bez przyzwoitek, a by nacieszyć się sobą. Jest to bardzo nie w smak dawnej kochance Aleksandra, Isabelle, która postanawia za wszelką cenę pozostać na zamku z kochankiem w roli męża. Znajduje iście diabelskie rozwiązanie i prze do jego...

magdaleks | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2018

2 tom jakoś specjalnie nie zaskakuje. Kate & Alex bez happy endu. Może doczekam się szczęścia samego w 3 tomie- ulga, że to będzie ostatni. Mam nadzieję że wszystko się wyjaśni.