Cena szczęścia

Cykl: Saga rodu Cantendorf (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Asiek

Mroczne tajemnice kryjące się za grubymi murami zamku zaczynają wychodzić na jaw. Kto jest sprawcą, a kto ofiarą? Kto przyjacielem, a kto wrogiem? Czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać wszystkie burze? Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym – by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak...

Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym – by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak odmiennej od jego poprzednich żon. Na palcu Kate pojawia się pierścionek zaręczynowy. Jednak ukryte na zamku zło nie śpi. Duchy przeszłości nie pozwolą budować szczęścia, a za każdą błędną decyzję trzeba będzie zapłacić wysoką cenę.

Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

źródło opisu: Edipresse Książki

źródło okładki: Edipresse Książki

FannyBrawne | 2017-06-06

,,Cena szczęścia” to druga część powieści ,,Tajemnica zamku” o losach Kate Milton i hrabiego Aleksandra Cantendorfa. Po zaręczynach ta dwójka może cieszyć się swoją miłością i ufnie patrzy w przyszłość. Jednak nim staną na ślubnym kobiercu, czekać ich będzie wiele przeszkód. Tajemnice z przeszłości Aleksandra wciąż nie zostały wyjaśnione i kładą się cieniem na szczęściu młodej pary. Zwłaszcza, gdy Kate zaczyna poznawać prawdę o dzieciństwie Aleksandra. Jakby tego było mało, Isabelle Adler, była kochanka hrabiego, nie ma zamiaru z niego zrezygnować i obmyśla sprytny plan, by odsunąć Kate i stać się panią Cantendorf.

Krystyna Mirek po raz kolejny zabrała mnie do dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie wśród konwenansów i intryg rozkwita wielka miłość. Jednak Kate i Aleksandrowi nie jest dane cieszyć się sobą. Z jednej strony to dobrze, bo byłoby nudne wciąż czytać o narzeczeńskiej sielance, jednak podczas lektury żal ściskał mi serce. Po zakończeniu jestem oczarowana, a zarazem wściekła...

Książkanonstop | 2017-05-26

Krystyna Mirek to jedna z tych pisarek, po których książki sięgam w ciemno. Jeśli na rynku wydawniczym pojawia się nowy tytuł, muszę go mieć. Już dawno stwierdziłam, że nigdy się na tych lekturach nie zawiodę. "Cena szczęścia" jest drugą częścią wspaniałej trylogii o rodzie Cantendorfów. Po raz kolejny odwiedzamy czarujący zamek oraz jego wyrazistych mieszkańców. Hrabiego, gospodynię, która odgrywa tutaj znacznie ważniejszą rolę oraz Isabelle. Oprócz tychże bohaterów serdecznie witamy na scenie również Kate, Amelię i ich rodziców. Nie może również zabraknąć Alice, mrocznej choć niebywale pomocnej postaci.

W imponujących komnatach miały miejsce różne zdarzenia. Jedne przyprawiające o uśmiech, inne o drżenie serca... jedno jest pewne. Kryje się tutaj jakiś sekret. Gdyby wszystko było w porządku, hrabia Aleksander już dawno byłby szczęśliwym małżonkiem oraz ojcem. Jednak, jak wiedzą wszyscy, którzy czytali część pierwszą, tak się nie dzieje. W miasteczku zaczyna huczeć od plotek....

Anna-mojeksiążki | 2017-06-19

Kiedy czytam opowieść o Cantendorfach Krystyny Mirek, mimowolnie nasuwa mi się skojarzenie z książkami Marii Rodziewiczówny. A finał drugiego tomu kojarzy mi się z Trędowatą Heleny Mniszkówny. Myślę, że obie pisarki doczekały się godnej następczyni.

Nad dworem Cantendorfów nadal zbierają się czarne chmury. Niedawny wdowiec, Aleksander Cantendorf, bardzo szybko znalazł nową oblubienicę i jej się oświadczył. Wybranką jest dziewczyna z rodziny dzierżawcy, uboga szlachcianka, Kate Milton. Nie jest to w smak okolicznym matkom. Jawnie krytykują posunięcie Cantendorfa - mezalians jak nic. Jednak mężczyzna po raz pierwszy w życiu, pomimo 4 żon, czuje się zakochany, a rudowłosa Kate odwzajemnia to uczucie. Oboje łamią wszelkie konwenanse i spotykają się bez przyzwoitek, a by nacieszyć się sobą. Jest to bardzo nie w smak dawnej kochance Aleksandra, Isabelle, która postanawia za wszelką cenę pozostać na zamku z kochankiem w roli męża. Znajduje iście diabelskie rozwiązanie i prze do jego...

Czas_na_Książki | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Od premiery dzielą nas godziny, ale ja jestem już po lekturze drugiego tomu Sagi Cantendorfów, Krystyny Mirek.
Już pierwszą częścią autorka zaciekawiła mnie losami bohaterów osadzonych w klimatycznej fabule, rozgrywającą się na starym zamku. Czekałam zniecierpliwiona na drugi tom i oto jest.
„Cena szczęścia” doskonale odzwierciedla ile jesteśmy w stanie zapłacić za poczucie spełnienia i osiągnięcie celu. Autorka ukazuje także drugą stronę medalu. Jedni bohaterowie zyskują choć nie powinni, gdy pozostali, warci największego szczęścia, tracą. Jedno jest pewne. Cena szczęścia może mieć różną wartość.
Atmosfera na zamku robi się niebezpiecznie napięta. Komuś bardzo zależy aby uczucie, które pojawiło się pomiędzy hrabią Aleksandrem i Kate, przestało rosnąć w siłę. Relacje między nimi są zagrożone, ale zakochani nie poddają się łatwo. Wiemy przecież, że miłość jest najcenniejszym uczuciem, które człowiek z otwartym sercem może posiadać. Hrabia i Kate również o tym wiedzą. Niemniej, w...

kAMyk | 2017-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 2017 rok

Czekałam na kolejny tom sagi z wielką niecierpliwością, i doczekałam, przeczytałam jednym tchem, jestem zachwycona i wściekła. Jak można skończyć w takim momencie? "Saga rodu Cantendorfów" cudownie się rozwija, podobnie jak tom poprzedni, powieść przepojona jest romantyzmem minionej epoki, pełna konwenansów, intryg, grze pozorów i społecznych zależności. Zakochana Kate wierzy, że życie szykuje dla niej coś pięknego, jednak była kochanka hrabiego knuje okrutny podstęp, który udaremnia wszelkie marzenia Aleksandra. Powieść kończy się w bardzo dramatycznym momencie, dalszy ciąg zapewne wiele wyjaśni, chociaż już teraz tajemnica zamku ujrzała odrobinę dziennego światła.
Powieść świetnie się czyta, czcionka i interlinia bardzo temu sprzyjają, chociaż jest sporo literówek.
Przypuszczam, że szczęście i miłość zatriumfuje w kolejnym tomie, jednak zagłębianie się w kolejne intrygi i przeżywanie rozterek bohaterów jest wspaniałą przygodą i...

Ewa | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Recenzja dostępna jest również na moim blogu Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/ksiazka/cena-szczescia-312017/

Kiedy już zdążyły ucichnąć echa obyczajowego skandalu i wieści o mezaliansie opuściły zamkowe mury, wyniesiona na piedestał Kate Milton, zaznała odrobiny duchowego raju. Jednakże autorka sagi- Krystyna Mirek- nie zamierzała uczynić z cyklu swych powieści mdłych historii o szczęśliwej, niespodziewanej, niosącej wybawienie miłości.

Czym byłby romans z minionej epoki, gdyby występowały w nim jedynie pozytywne postaci, kierujące się szlachetnymi pobudkami?

Dlatego też w najnowszej części Sagi Rodu Cantendorfów na pierwszy plan wysuną się nowe wątki, perypetie nabiorą rumieńców, zaś bohaterowie zostaną porwani przez odmęty własnych kłamstw, intryg i niestosownych poczynań. Pojawią się kolejne osoby, niekiedy ich sylwetki będą owiane tajemnicą, innym razem tożsamość zostanie podana na tacy.

Czy jednak dojdzie do szczęśliwego zakończenia?

A może wręcz przeciwnie,...

Katarzyna | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

„ … Nie da się dłużej funkcjonować w ten sposób.
Pomiędzy żoną a kochanką. To tak, jakby człowiek stał na dwóch rozpędzonych wozach jadących w różnych kierunkach ...”

W sumie wszystko zaczyna się od plotki, bo saga rodu Cantendorfów jest wciągająca i momentami zaskakująca. Tytuł - nawiązuje do pozytywnych emocji, ale czy wszystko będzie takie proste?

Autorką powieści jest Krystyna Mirek. Na Warszawskich Targach Książki nie miałyśmy okazji wymienić spostrzeżeń dotyczących literatury, ale mam nadzieję, że kiedyś to nadrobimy. Mirek jest autorką powieści obyczajowych. Z wykształcenia jest polonistką i przez wiele lat pracowała w szkole. Prywatnie ma większe wyzwanie, to żona i matka czwórki dzieci. W wywiadach podkreśla, że pisanie, to nie tylko pasja, ale i sposób na realizację marzeń. Muszę przyznać, że to pierwsza książka pisarki, którą miałam okazję przeczytać.

Hrabia Aleksander Cantendorf jest bogaty, niezwykle przystojny i stanowi najlepszą partię w okolicy. Niestety jego...

Pokrecona | 2017-06-10
Przeczytana: 17 maja 2017

Z wielką przyjemnością kolejny raz wybrałam się w daleką podróż wspaniale wykreowaną przez autorkę Krystynę Mirek.
Prostota i elegancja to główne cechy stylu pisania autorki, powodujące, że z niemałą ciekawością wsiąkamy w wyreżyserowany przez nią fantastyczny, dziewiętnastowieczny świat. Ten świat jest pełen barw, bajecznych miejsc oraz nietuzinkowych bohaterów pełnych tajemnic.

Mamy tu dalsze losy Kate, wiedźmy, hrabiego Aleksandra oraz jego - wydawać by się mogło - niezniszczalnej kochanki Isabelle. Atmosfera na zamku robi się coraz bardziej napięta i duszna od tajemnic.
Hrabia coraz bardziej zakochuje się w prostej i kochającej go całym sercem dziewczynie, ale czy taki mezalians ma szansę przetrwać? Tym bardziej, że na zamku mieszka kochanka hrabiego. Pierścionek zaręczynowy na ręku Kate sprawia, że Isabelle zaczyna knuć i układać przebiegły plan, jak zgarnąć Hrabiego dla siebie. Czy jej się to uda?
Wychodzą na wierzch wątki drugoplanowych bohaterów : Alice i Roberta....

BaSiUlA | 2017-03-13
Przeczytana: 24 lipca 2017

Druga część o niebo lepsza od pierwszej.

majeczka241 | 2017-05-20

,, Łatwo oceniać innych i dawać im rady, ale bardzo trudno słuchać, kiedy ktoś analizuje twoje życie. Zwłaszcza jeśli ma rację."

Gdybym posiadała dar przenikania do powieści, nie raz chętnie bym z tego przywileju skorzystała by bliżej poznać moich ulubionych bohaterów, ale także zabić, zniszczyć lub pobić tych znienawidzonych.

,,Wiele osób pragnie nagłej radykalnej odmiany losu, ale kiedy ich marzenia zaczynają się spełniać, ogarnia ich strach, bo wiedzą, że brak im przygotowania do nowej roli.''

Kate ma niebawem stanąć na ślubnym kobiercu. W mieście huczy od przeróżnych plotek i niedowierzania w to, że Aleksander wybrał właśnie ją. Pyskatą, niepoukładaną, rudowłosą ladaco, która nic nie zna o dobrych manierach. Aleksander i Kate nie potrafią zbytnio odnaleźć się w nowej sytuacji, czy dobrze pokierowali swoim życiem? Los także nie oszczędzi im prostej drogi ku szczęściu. Co takiego się wydarzy?

,, Czasem nawet pozornie szaleńcza decyzja nie musi mieć złych...