Cena szczęścia

Okładka książki Cena szczęścia
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Saga rodu Cantendorf (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Cantendorf (tom 2)
Edipresse
2017-05-01
2017-05-01

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Druga część przygód Kate i Aleksandra. O ile pierwsza niemile mnie zaskoczyła, to po drugą sięgnęłam świadomie – po części chyba z czystego masochizmu, a po części ze źle ulokowanej ciekawości. Byłam bardzo ciekawa, czy ta książka zaskoczy mnie pozytywnie – wszak wszystkie wątki szły w dosyć oczywistym kierunku w pierwszej części.
Niestety, bez pozytywnych zaskoczeń. Ale nie czyta się tego źle, o ile nie oczekujesz super romansu historycznego, tylko luźnej obyczajówki. Ja osobiście zdecydowanie bardziej wolę romanse historyczne.

Niestety, bez pozytywnych zaskoczeń. Ale...

Fajna kontynuacja sagi o tajemnicach skrywanych w murach zamku Cantendorfów i perypetiach uczuciowych dziedzica rodu i jego wybranki. Przyjemnie i szybko się czytało. Książka przenosząc nas w urokliwe czasy i miejsce pozwala oderwać się od trudów codzienności i zrelaksować w sympatyczny sposób.

Tom drugi o wiele wiele lepszy od pierwszego. Aż człowiek "szału" dostaje, że pod ręką nie ma już na pstryk tomu trzeciego 😁
Wiadomo, że wszystko skończy się happy endem, jakżeby inaczej, ale ciekawość zżera jak Autorka do tego doprowadzi!

Super.Fantastyczna "wieczorajka" Wieczór z nią jest wieczorem udanym.

Super.Fantastyczna "wieczorajka" Wieczór z nią jest wieczorem udanym.

Lekka, wciągająca, pełna prawdziwych o życiu cytatów... Połknęłam dziś przy bezsennej nocy. "Wybitna" w swojej klasie historycznego romansidła. Koncept z Kopciuszkiem a rebours po prostu urzekający! Dlatego znów daję 9*. I polecam. I ustawiam się w kolejce w bibliotece po 3 część :-).

Dalsza część przygód Kate, hrabiego Aleksandra i lady Izabel. Tym razem jesteśmy świadkami jak rozkwita miłość Kate i Aleksandra, pomimo wszystkich przeciwności losu. Hrabia postanawia poprosić i rękę Kate na co ona chętnie się zgadza. Niestety nie wszystkim podoba się to narzeczeństwo i tu z kolejną intryga wkracza lady Izabel.
Dodatkowo Kate udaje się odkryć pewną tajemnicę, która skrywa zamek.
Kolejna część, którą mnie pochłonęła i najwyższą pora zabrać się za ostatnią, aby zobaczyć jak potoczą się losy bohaterów.

Dodatkowo Kate udaje się odkryć pewną...

Doszla do mnie 2 czesc.
Niestety pieresze 100 stron byl przypomnieniem poprzedniej czesci do mnie uratowało. Potem sie rozkręca. Dalam 8 bo naprawde wciągnęła mnie ta historia.zamówiłam 3 czesc. Po niej kupie inna książkę Krystyny Mirek by wyrobic o niej swoja opinię i nie sugerować sie innymi :)

Doszla do mnie 2 czesc.

Drugi tom o Candendorfach.

Aleksander oświadcza się Kate i wszyscy wokół biorą się do przygotowań weselnych. Młodzi są szczęśliwi, spędzają ze sobą czas, wyznają sobie miłość. Cieszą się, że wkrótce będą razem i będą mogli postarać się o dziedzica.

Jest jednak osoba, której to się nie podoba. To Isabelle. Jest wściekła z tego powodu, ponieważ to ona poświęciła swoje małżeństwo, reputacje i czas na związek z Aleksandrem. I właśnie przez to została potępiona przez wyższą sferę.

Tajemnice Zamku zaczynają wychodzić na jaw, intryga zawiązana przez Isabelle odnosi skutek. Na Zamek znów wkracza skandal, kiedy wychodzi na jaw ciąża Isabelle.

Drugi tom był jeszcze bardziej ciekawszy, trochę się tam wyjaśniło, ale nie wszystko. Na pewno sięgnę po trzeci tom.

Drugi tom o Candendorfach.

Jedynie ta trylogia zapadła mi w pamięć z całej twórczości Krystyny Mirek. Mam nawet trzecią część w domu, ponieważ w bobliotece była nieziemska kolejka - musiałbym rok czekać ;)

Wciągająca lektura choć historia stara jak świat. Młodziutka zakochana dziewczyna, bogaty przystojny ale pogubiony mężczyzna, miłość, zdrada, intrygi. polecam