biznes, finanse

Lekarstwo na białą gorączkę Czym naprawdę drażnią Cię ludzie, z którymi żyjesz? Jak nie dolewać oliwy do ognia, czyli trening tolerancji i empatii. Negatyw czy kopia -związki symetryczne i uzupełniające się. Nikt nie doprowadza Cię do szału tak jak bliscy Ci ludzie: domownicy, druga połowa, krewni czy współpracownicy. Czasami myślisz, że jesteś na nich skazany. Najłatwiej byłoby, gdyby najbliżsi zaczęli żyć według Twoich zasad. Jednak zmuszanie ich do tego prowadzi tylko do frustracji i psuje nerwy. Autor tej książki proponuje inne rozwiązanie. Uczy, jak podchodzić do innych ludzi spokojniej, z większym entuzjazmem i nie dać się wytrącać z równowagi. Pokazuje, jak sprawić, by inni ludzie byli nastawieni bardziej ugodowo. Opowiada, jak zamiast agresji wywoływać uśmiechy. Dr John Hoover omawia w tej książce 7 grzechów głównych popełnianych w relacjach z najbliższymi ludźmi, czyli: brak przewidywania reakcji, obwinianie innych, krytykowanie zamiast komplementowania, zaprzeczanie dla zasady i z przyzwyczajenia, niesprawiedliwe osądzanie, chowanie urazy, pokazywanie, kto jest mądrzejszy. Niech toksyczny jad ustąpi miejsca radości z przebywania razem.

krrudy | 2011-03-19
paola | 2015-11-11