John Hoover, Angelo C. Valenti. Uwolnić potencjał liderów.

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

System przywództwa ComposiTeam, opisany w tej książce, pomaga uwolnić olbrzymi, zmagazynowany w organizacji potencjał przywódczy. Znakomitą większość tego potencjału ograniczają jednak biurokratyczne procedury i organizacyjna inercja. Autorzy wyjaśniają, jak zmuszanie pracowników do pracy poza ich "naturalnymi strefami komfortu" blokuje efektywność, źle wpływa na rezultaty i upośledza wrodzone zdolności przywódcze. Zachęcają, by rozpoznać i zaakceptować indywidualny, unikatowy styl pracy i typ motywacji każdego pracownika, połączyć go z indywidualnymi stylami i motywacjami innych pracowników oraz dostosować do celów organizacji. System ten uwalnia uwięziony dotąd potencjał przywódczy, dopasowując to, co ludzie robią najlepiej, do tego, czego organizacja najbardziej potrzebuje.Cel ten osiągnąć można dzięki:stworzeniu bazy danych, która identyfikuje style przywództwa i czynniki motywacji wszystkich pracowników, określeniu profili stanowisk oraz zadań, celów i inicjatyw, które firmamusi zrealizować, dopasowaniu zespołowych profili przywódczych do profili inicjatyw. W ten sposób przygotowana zostaje przestrzeń do działań, których istotą jest wykorzystanie niepowtarzalnych talentów i umiejętności pracowników do zwiększania efektywności pracy i pomnażania zysków firmy.

źródło opisu: Matras