Carpe diem czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie

Wydawnictwo: MT Biznes
Seize the day. Seven steps to achieving the extraordinary in an ordinary world
prakseologia, sukces
biznes, finanse

Przyszłość jest tylko nadchodzącym ciągiem krótkich chwil dziejących się w teraźniejszości . W każdej z tych chwil decydujemy o tym, jak będą wyglądać następne momenty teraźniejszości . Zatem decyzje podjęte w danej chwili mają zasadniczy wpływ na nasze dalsze poczynania w przyszłości i sposób, w jaki zatroszczymy się o każdą z chwil, w których aktualnie się znajdujemy, decyduje o naszych osiągnięciach w dalszym życiu. Oczywiście myśl ta nie jest nowa, ale jakże często zapominamy o niej i marnujemy kolejną szansę dokonania w naszym życiu czegoś znaczącego, lub odważnego zmierzenia się z nowym, mogącym zapewnić nam pozytywne efekty wyzwaniem.

źródło opisu: Wydawnictwo MT Biznes, 2009

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/szukaj.htm

CallStorm | 2013-11-14
Przeczytana: listopad 2013

"Carpe diem" to sprawnie skonstruowany młyn, który nie miele wciąż tych samych, przaśnych ziaren z ameryki. Jako były pilot myśliwski, John Hoover zna priorytety definiujące skuteczność działań. W przeciwieństwie do innych książek motywacyjnych autor nie traktuje czytelnika jak kompletnego idioty. Nie odwołuje się treścią do "wszechmogącego kosmosu", nie zaleca buddyjskiej medytacji. Cierpliwie tłumaczy, przedstawia kroki ku sukcesowi bez użycia bajkowych porównań - a także, co wyjątkowe, nie zaznajamia czytelnika z biografiami futbolistów, nie analizuje Starbucksa, a Steve'a Jobsa ma zwyczajnie w nosie. Książka swoją zwartą formą wymusza uważne czytanie. To lektura odżywcza dla intelektu.

Inka | 2015-07-10
mimbla78 | 2010-09-12