Carpe diem czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie

Wydawnictwo: MT Biznes
Seize the day. Seven steps to achieving the extraordinary in an ordinary world
prakseologia, sukces
biznes, finanse

Przyszłość jest tylko nadchodzącym ciągiem krótkich chwil dziejących się w teraźniejszości . W każdej z tych chwil decydujemy o tym, jak będą wyglądać następne momenty teraźniejszości . Zatem decyzje podjęte w danej chwili mają zasadniczy wpływ na nasze dalsze poczynania w przyszłości i sposób, w jaki zatroszczymy się o każdą z chwil, w których aktualnie się znajdujemy, decyduje o naszych osiągnięciach w dalszym życiu. Oczywiście myśl ta nie jest nowa, ale jakże często zapominamy o niej i marnujemy kolejną szansę dokonania w naszym życiu czegoś znaczącego, lub odważnego zmierzenia się z nowym, mogącym zapewnić nam pozytywne efekty wyzwaniem.

źródło opisu: Wydawnictwo MT Biznes, 2009

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/szukaj.htm

Shino11 | 2016-12-25

Początek był dla mnie dużo ciekawszy niż połowa i koniec. Potem miałam wrażenie, że odczytuję wypełniacze słowne, krążenie wokół tych samych tematów, planowanie, spontaniczność, po czym znów planowanie, zdania o kreatywności, w których brak było tejże kreatywności, porządkowanie tego i tamtego. Książka przypomina mi falę- wzloty ciekawych i trafnych spostrzeżeń i porad, upadki lania wody, pisania o czymś bez sensu, rozwlekania zagadnień i powtarzania się.
Nie wiem, czy wnosi coś nowego. Myślę, że uświadamia mechanizmy ludzkiej psychiki, które po przeczytaniu wydają się pospolite i oczywiste. Coś jednak jest w książce, może język, ponieważ nie czytało się jej źle. Trochę fałszywy coaching, ale trochę też własnym doświadczeniem pisane wskazówki, co akurat uważam za wartościowe. Myślę, że człowiek ten dużo przeżył, a człowiek, który dużo przeżył, ma zawsze coś wyjątkowego i mądrego do powiedzenia.

CallStorm | 2013-11-14
Przeczytana: listopad 2013

"Carpe diem" to sprawnie skonstruowany młyn, który nie miele wciąż tych samych, przaśnych ziaren z ameryki. Jako były pilot myśliwski, John Hoover zna priorytety definiujące skuteczność działań. W przeciwieństwie do innych książek motywacyjnych autor nie traktuje czytelnika jak kompletnego idioty. Nie odwołuje się treścią do "wszechmogącego kosmosu", nie zaleca buddyjskiej medytacji. Cierpliwie tłumaczy, przedstawia kroki ku sukcesowi bez użycia bajkowych porównań - a także, co wyjątkowe, nie zaznajamia czytelnika z biografiami futbolistów, nie analizuje Starbucksa, a Steve'a Jobsa ma zwyczajnie w nosie. Książka swoją zwartą formą wymusza uważne czytanie. To lektura odżywcza dla intelektu.