Choroba wrzodowa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekarz rodzinny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Septem
zdrowie, medycyna

Zdrowie w pigułce Wrzód trawienny to ubytek błony śluzowej żołądka, dwunastnicy lub dolnego odcinka przełyku. O chorobie wrzodowej mówimy wtedy, kiedy wrzody powodują dolegliwości lub powikłania. Cierpi na nią 10 procent populacji, przy czym zdecydowana większość chorych to osoby, które są aktywne zawodowo. Jeżeli odczuwasz bóle głodowe między posiłkami lub w środku nocy i zauważyłeś, że zmniejszają się one po spożyciu posiłku, albo czujesz ból w nadbrzuszu, który pojawia się często po jedzeniu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że i Ty masz wrzody dwunastnicy lub żołądka. Przeczytaj tę książkę, aby dowiedzieć się: co wywołuje chorobę wrzodową, jakie są typowe objawy tego schorzenia, na czym polega gastroskopia i jak się do niej przygotować, jak leczyć wrzody zarówno farmakologicznie, jak i niefarmakologicznie. Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane. Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie. Katarzyna Wrotek jest doktorem nauk medycznych, specjalistą chorób wewnętrznych i alergologii. Przez wiele lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie pracuje jako alergolog w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.