Half Girlfriend

Wydawnictwo: Rupa & Co.
Half Girlfriend
angielski
Karolina

Once upon a time there was a Bihari boy called Madhav. He fell in love with a girl called Riya. Madhav didn’t speak English well. Riya did Madhav wanted a relationship. Riya didn’t. Riya wanted just friendship. Madhav didn’t. Riya suggested a compromise. She agreed to be his half-girlfriend. Welcome to Half-Girlfriend, a rural-urban love story like none other. Because to make love exist...

Riya wanted just friendship. Madhav didn’t. Riya suggested a compromise.
She agreed to be his half-girlfriend.
Welcome to Half-Girlfriend, a rural-urban love story like none other. Because to make love exist between classes, many battles need to be won.

źródło opisu: http://www.chetanbhagat.com/books/half-girlfriend/

źródło okładki: http://www.chetanbhagat.com/books/half-girlfriend/