One Indian Girl

One Indian Girl
angielski
Tamanna

Tamanna | 2017-03-23

Na dworcu - poradniki, jak lepiej żyć i jak osiągnąć sukces. Wśród powieści widzę "One Indian Girl". Nazwisko autora kojarzy mi się z kilkoma filmami wg jego książek. Biorę powieść w ręce, kartkuję. Dialogi,dialogi, dialogi. Obiecuje lekką lekturę na czas nocy w indyjskim sleeperze.
I rzeczywiście pisaną od imienia dziewczyny historię czyta się z łatwością. Szybko. Nie ma potrzeby zatrzymać się, zamyślić się. Oszczędza też serce nie budząc uczuć.

Goa. Dwie rodziny, które zaaranżowały małżeństwo swoim młodym. spotykają się na tydzień przygotowań przedślubnych.. O dziwo, imprezę opłaca panna młoda z własnej kieszeni. Stać ją na to. Od lat wspina się zdumiewająco szybko w hierarchii firmy zajmując coraz wyższe i opłacane w sposób odstraszający kandydatów na męża stanowiska.
Rozdarta między oczekiwaniami matki, by jak najszybciej założyła rodzinę i własnym pragnieniem niezależności w finansach i myślach. Daleko od pendżabskiej rodziny pozostawionej w Indiach, w szklanych klatkach...