Wikingowie. Topory i sejmitary

Okładka książki Wikingowie. Topory i sejmitary
Radosław Lewandowski Wydawnictwo: Muza Cykl: Wikingowie (tom 3) fantasy, science fiction
480 str. 8 godz. 0 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Wikingowie (tom 3)
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2017-03-02
Data 1. wyd. pol.:
2017-03-02
Liczba stron:
480
Czas czytania
8 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328705524
Tagi:
wikingowie
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
119 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
677
322

Na półkach: ,

Z początku nie było najgorzej. Autor wyprawił swoich bohaterów w podróż przywodzącą na myśl perypetie postaci znanych z podobnej wikińskiej sagi autorstwa Roberta Lowa. Gdyby na tym poprzestał mógłbym w tym miejscu wyrazić uznanie dla jego umiejętności kreowania scen batalistycznych, a nawet i scenek obyczajowych, choć te ostatnie związane są głównie z piciem i chędożeniem dziewek. Niestety autor pokusił się o połączenie powieści historyczno-przygodowej z horrorem w duchu Jacka Ketchuma, z czego powstał twór nie tylko nudny, ale i zwyczajnie głupawy. To że w Bizancjum znalazł się gość znajdujący upodobanie w obdzieraniu ze skóry młodych kobiet zapewne nikogo nie dziwi, bo i dlaczegóż dziwić by miało. Współczesny czytelnik miewa zmysły na tyle stępione, że nie wystarczają mu już sienkiewiczowskie "okropieństwa" z czasów wojen kozackich, lecz potrzebuje podniet dalece mocniejszych. Okrucieństwo winno być podawane na surowo i z detalami, bo tylko wtedy książka dobrze się sprzeda. Bohaterów podobnych wyczynów obserwujemy niekiedy w telewizji, zwłaszcza w relacjach z najbardziej spektakularnych śledztw dotyczących najokrutniejszych w dziejach zbrodni. Wtedy jednak pogardzamy nimi, przejmują nas instynktownym niemal wstrętem. Gdy jednak pojawiają się na kartach powieści przygodowych i kryminałów wyczyny ich budzą w nas z pozoru niewinne demony, z którymi ostatecznie czujemy się całkiem swojsko, zwłaszcza gdy do lektury popijamy wino lub objadamy się czekoladą. Nie chodzi jednak o to, abyśmy teraz zastanawiali się nad sobą i dochodzili do wniosku, że skoro podobne historie nas rajcują, to coś z nami jest nie tak. Mroczna strona ludzkiej natury fascynuje i pociąga, stąd też w dziejach literatury zawsze poświęcano jej różnej rangi dzieła, od Szekspira po Jo Nesbo. Chodzi raczej o to, by posługując się mocnymi środkami powiedzieć o czymś, co je przekracza, by owe środki były właśnie środkiem tylko, nie zaś celem, dla którego taka czy inna historia została opowiedziana. Wydaje się, że Radosław Lewandowski prawdą tą zanadto się nie przejął i choć z pozoru dobro odnosi w jego powieści zwycięstwo, to przecież nie jest ono ani specjalnie wymyślne,ani też nie budzi w czytelniku choćby cienia refleksji. Historia to jakich wiele i półki księgarń wręcz uginają się od podobnych rewelacji.

Z początku nie było najgorzej. Autor wyprawił swoich bohaterów w podróż przywodzącą na myśl perypetie postaci znanych z podobnej wikińskiej sagi autorstwa Roberta Lowa. Gdyby na tym poprzestał mógłbym w tym miejscu wyrazić uznanie dla jego umiejętności kreowania scen batalistycznych, a nawet i scenek obyczajowych, choć te ostatnie związane są głównie z piciem i chędożeniem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    174
  • Przeczytane
    144
  • Posiadam
    51
  • Fantastyka
    6
  • Legimi
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Powieść historyczna
    3
  • 2019
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Wikingowie
    2

Cytaty

Więcej
Radosław Lewandowski Wikingowie. Topory i sejmitary Zobacz więcej
Radosław Lewandowski Wikingowie. Topory i sejmitary Zobacz więcej
Radosław Lewandowski Wikingowie. Topory i sejmitary Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także