zespół ostrych zaburzeń oddechowych (ARDS). Postępowanie w trudnej intubacji

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320032075
zdrowie, medycyna

W książce w sposób zwięzły przedstawiono etiopatogenezę oraz postępowanie kliniczne w zespole ostrych zaburzeń oddechowych (ARDS) jednego z najtrudniejszych problemów klinicznych na oddziałach intensywnej terapii. Szczególną uwagę zwrócono na praktyczne aspekty wentylacji mechanicznej u chorych z głębokimi zmianami mechaniki oddychania. Omówiono również zasady postępowania w trudnej intubacji. Przedstawiono sposoby rozpoznawania zagrażających trudności oraz techniki alternatywne intubacji tchawicy. Odbiorcy: lekarze specjalizujący się w anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze pracujący na oddziałach intensywnej terapii i na szpitalnych oddziałach ratunkowych, interniści, pneumonolodzy.