Natarcie

Cykl: Frontlines (tom 3) | Seria: Fabryczna Galaktyka
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Angles of Attack
vvvv

Obcy gromadzą się na obrzeżach Układu Słonecznego, umacniają podbitego Marsa i zaczynają spoglądać w stronę Ziemi. Odległej lodowatej kolonii Nowy Svalbard, odciętej od reszty galaktyki grozi chaos i śmierć głodowa. Dla zmęczonego walką sierżanta sztabowego Andrew Graysona i zdziesiątkowanych oddziałów Wspólnoty Północnoamerykańskiej, wojna o przetrwanie wkracza właśnie w katastroficzną nową fazę. Po zawarciu niepewnego sojuszu z dotychczasowymi chińsko-rosyjskimi wrogami WPA organizuje ryzykowną misję przebicia się przez blokadę obcych i odzyskania kontaktu z Ziemią. Tym razem walka o przyszłość ludzkości może zakończyć się wyłącznie pełnym zwycięstwem lub unicestwieniem.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: Fabryka Słów

Kolejny, lecz nie ostatni tom cyklu trzyma w napięciu czytelnika bardzo mocno, jednak....a! Nie mogę zdradzić, ale z pełną stanowczością polecam cały cykl każdemu fanowi wojskowości ale i science fiction! Odpływa się całkowicie przy historii Andrew Graysona i z czystym sumieniem mogę napisać, że cykl to typowa niemiecka precyzja!
PS. Pragnę z tego miejsca przeprosić zarówno autora jak i jego tłumacza za wkradnięcie się chochlika, iż jest to ostatni tom cyklu. Z całego serca przepraszam!

Marta Zagrajek | 2017-11-24

„Natarcie” Marko Kloosa to trzeci tom serii Frontlines, który nie traci nic z poziomu poprzedników, a nawet nabiera rumieńców. Śmiem sądzić, że gdyby nie Dmitrij lub Fallon, mogłoby być gorzej i bardziej nużąco. Zatem Marko Kloos wie jak dobierać drugoplanowych bohaterów do konkretnych momentów fabularnych. Polecam, ale zalecam zacząć od pierwszego tomu, bo pozbawicie się radości dojrzewania w żołnierskim klimacie razem z Andrew!

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

książek: 2083
Janusz Szewczyk | 2017-11-26
Na półkach: Przeczytane, E-booki ILL
Przeczytana: 26 listopada 2017

Tom trzeci cyklu M. Kloosa przypomniał mi o upierdliwej reklamie sprzed lat, zawierającej płaczliwy tekst "Cały czas narasta i narasta." W oryginale ten slogan odnosił się do bólu zęba (chyba), ale nieźle też pasuje do opisu trzeciego tomu cyklu "Frontlines". Konflikt cały czas narasta i narasta a obcy wykopali już biednych ludzi nawet z Marsa, ale z nieznanych przyczyn czekają z uderzeniem na Ziemię, która, biorąc pod uwagę dotychczas przebyte przez najeźdźców odległości, leży dokładnie w tym samym miejscu co Mars i można do niej podlecieć w kilka dni. Moje podejrzenia, że kosmici czekają z atakiem, bo umówili się z autorem, że główny bohater musi przy tym być, oczywiście nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia.
W poprzednim tomie dzielnym ludzkim żołnierzom udało się wreszcie zniszczyć okręt obcych (poszli na czołówkę i okazało się, że kosmici też są marnymi kierowcami) i zaczynając trzeci tom oczekiwałem dalszych sukcesów. Niestety zamiast tego autor funduje czytelnikom...

Kaga | 2018-02-20
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Cała opinia do przeczytania na: Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2018/02/200-natarcie-marko-kloos.html
Czas na trzeci tom przygód kosmicznej konserwy! Tfu, znaczy się, kosmicznego marines. Andrew Grayson, narzeczony z długim stażem i jednocześnie sierżant sztabowy ze Wspólnoty Północnoamerykańskiej ma świadomość tego, że nadciąga kolejna fala kryzysu. Na odległym i lodowym Nowym Svalbardzie, lodowatej kolonii gdzieś na krańcach wszechświata niemalże obcy mają sporą przewagę, rozgrywa się walka o przetrwanie i dostanie się na Ziemię. Jest ciężko... i nie ma zapiętych pasów. Dziś mamy tylko kaftanik bezpieczeństwa, a Fabryce Słów dziękuję już na starcie za to, że zmienili mi nick na "Kagu" i nawet na stronie Lubimyczytać.pl słówkiem na moją skrzyknę się nie zająknęli, że wycieli cytat z mojej opinii i wrzucili na okładkę... (ale o tym trochę później).
[...]
Cała opinia do przeczytania na:...

Sławomir | 2017-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Bardzo przyjemna lektura. Jak lubię, bez rozkręcania i przydługich zakończeń. Jedyne co mi się już od początku cyklu nie podoba to koncepcja obcych. Jakieś wielkie matoły kroczące. Ale poza tym naprawdę fajnie się można zrelaksować przy lekturze.

Kern | 2018-06-04
Na półkach: 2018, Przeczytane, SciFi
Przeczytana: maj 2018

Część trzecia zasadniczo nie różni się niczym od drugiej. Bohater rzucany jest po różnych miejscach, gdzie zasadniczo ma rozwalić grupę przeciwników. Zaczyna to już trochę nudzić.
Szacowny Autorze: wypadałoby ruszyć fabułę do przodu!

sziwa69 | 2017-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

[SPOJLERY] Zakończenie. Czy na prawdę mają teraz zostać na Ziemi? Po co? Żeby czekać aż przylecą Dryblasy i ich zagazują? Nie czytałem książek oryginalnych, ale mam nadzieję że akcja nie przeniesie się nagle do Detroit. Najwięcej pytań i zagadek nadal znajduje się w kosmosie. Kim sa obcy? Dlaczego atakują? Gdzie uciekli ci wszyscy notable i jaki będzie ich los? Jak ziemianie poradzą sobie ze statkami Dryblasów? W jaki sposób przejdą do ofensywy? Dla mnie wątki kosmiczne są najciekawsze w tym cyklu i mam nadzieję, że mi ich nie zabiorą.

Maciej Horała | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Ciekawy tom. Z pewnością warto po niego sięgnąć. Szybko i sprawnie się czyta.Co prawda tempo akcji wskazuje,iż szykuje się nam prawdziwa militarno-s-f kilkunastu tomowa telenowela co mnie nieco martwi, gdyż z reguły prędzej czy później obija się to na poziomie. Chciałbym też sprostować póki co najbardziej zaplusowany komentarz niejakiej ZojaHawryło. Otóż Natarcie to nie jest ostatni tom. Póki co ukazało się już 7 książek z cyklu Frontlines ( 5 w głównym cyklu i 2 poboczne). Także cykl jest wciąż otwarty.

baszar | 2017-12-14
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2017
Przeczytana: 07 września 2017

Całkiem niezła militarna space opera. Powiela schematy tego gatunku, ale fabuła trzyma się kupy. Dość dużo "machania sztandarem". Napisana sprawnie.

BWO | 2017-11-10
Przeczytana: 18 listopada 2017

Cały cykl jest godny polecenia, jednak Natarcie jest najlepsze z dotychczas wydanych części - trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Zagrożenie ze strony obcych oczywiście nadal jest widoczne gdzieś tam w tle, jednak na pierwszy plan wysuwają się polityczne gierki, przepychanki między bohaterami, a w wolnej chwili miłosne historie i epickie bitwy w kosmosie i na Ziemi. Rozczarowanie - nadal nie wiemy, co to za obcy, dlaczego tak szybko opanowują znany nam kosmos, jaką dysponują technologią. Być może jednak jest to materiał na dalsze części.

Podsumowując - autor nie wyważa otwartych drzwi i niewiele nowego wnosi do gatunku, ale ogólnie rzecz biorąc to kawałek dobego, militarnego sf, które fajnie się czyta.