Podróżnik

Muza
2017-03-02
2017-03-02
Paweł Wolak

"Podróżnik" zaskoczył mnie klimatem. Chociaż nie byłam do końca przekonana na początku, ale z czasem się rozwinęła akcja. Książka okazała się sporą przygodą, w którą można zaangażować się całym sobą, bo poprzez sympatię do głównego bohatera i wiszącą w powietrzu nutę tajemnicy, ma się ochotę poznać rozwiązanie całej tej pokręconej sytuacji. Nie zabraknie niebezpiecznych scen, pościgów, zawrotnej akcji, wszystkich elementów niezbędnych do dobrej przygody. Jestem pod wrażeniem twórczości Pavone. Więc bez wątpienia nie da się z tą powieścią nudzić z jednej pojawiający się problem prowadzi do kilku rozwiązań, a którą drogę wybierze główny bohater ta ponownie się rozgałęzia i prowadzi do kolejnych wątków. Na takie jesienne wieczory dobra propozycja.

Dobry thriller.To książka dla wielbicieli historii szpiegowskich.Ciekawa historia opowiedziana w sposób przystępny.Są ciekawe wątki.Nie oceniłem jej wyżej bo uważam,że niektóre wątki są niedopracowane.Moim zdaniem,można by niektóre wątki bardziej rozwinąć.

Fabuła mocno rwana poprzez częste zmiany bohatera z perspektywy, którego prowadzona jest fabuła (wiele rozdziałów po 1 stronie). Do tego autor na siłę każdy rozdział próbuje zakończyć clifhangerem (często tandetnym i tanim). Razi naiwność głównego bohatera.

Powieść doskonała! Pavone to mistrz w wodzeniu czytelnika za nos. Fabuła ułożona w taki sposób, że nic do końca nie jest oczywiste. Mimo, że bohaterowie uchylają nam rąbka tajemnicy, to i tak czujemy się skołowani, bo sprawy mają się zupełnie inaczej niż przypuszczaliśmy. Akcja książki ma zawrotną prędkość. Raz jesteśmy w Argentynie, a za chwilę Chris przenosi nas do Edynburga, Londynu, Paryża. Jednym słowem razem z Podróżnikiem zwiedzimy cały świat, próbując zrozumieć „co tu jest grane”. Tu nie ma zbiegów okoliczności, ani przypadkowo na potkanych osób. W Podróżniku wszystko sprytnie składa się w całość. A postacie z krwi i kości tylko dopełniają całości doskonałego rasowego thrillera. To jedna z najlepszych książek w swoim gatunku. Chris Pavone podobno należy do najpoczytniejszych autorów powieści sensacyjnych a ja dopiero teraz go odkryłam.. Jego pierwsza książka to Kobieta której nikt nie znał (2013),znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” i zdobyła Edgar Award 2013 za najlepszy debiut. Druga powieść to Wypadek. Ja na pewno sięgnę po te książki. Podróżnika polecam. Jestem zachwycona. Justyna.ju http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/

początek naprawdę bardzo dobry, później nieco słabiej, ale i tak nieźle. Jedynie co, to strasznie denerwujące było urywanie i skakanie po wątkach. Miało wzbudzać emocje i ciekawość, a jedynie irytowało.

Zapowiadało się bardzo ciekawie... ale coś autorowi po drodze nie wyszło i moim zdaniem im dalej tym gorzej.

Czytałam, czytałam, czytałam, a czytało mi się ciężko, zasypiałam nad tą książką, ale ciągle wracałam, bo przecież to doskonały thriller, wg. recenzji bestseller!. Wreszcie przed str 400 zaczęło się coś dziać i akcja przyspieszyła. UFF! Przeczytałam!

Przyjemnie się czyta, lekka ale i wciągająca. Całkiem niezły pomysł i dobrze wykorzystany.

Ponad 600 stron o niczym, dawno nie czytałam czegoś tak słabego :( Oczekiwałam szpiegowskiego thrillera, a dostałam dziwną relację autora, którego styl pisania wręcz mnie irytował.

Kolejna interesująca książka tego autora. Jest inna i ta inność mi się podoba. Życie szpiega nie jest łatwe, nie każdy chciałby nim zostać ale też chyba niewielu się nadaje.

• Thriller
  • 2017